5 Kez Üst Üste Şampiyonluk Kazanmak..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde Beşiktaş'ı yenerek üst üste 5. kez şampiyonluğa ulaşan Galatasaray'da sevinç sürüyor.

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Hakan Üstünberk, sarı-kırmızılı kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, üst üste 5 şampiyonluk kazanmanın kolay olmadığını belirtti.

''Finalde Beşiktaş'ın olması tabi daha da renk kattı'' diyen Üstünberk, şu görüşleri dile getirdi:
''Çok güzel oldu. Onları da kutluyorum. İyi bir yatırımla, iyi mücadele ettiler. Basketbol şubemizin bir parçası olan tekerlekli sandalye takımımızın kuruluşunda emeği bulunan Sinan Kalpakçıoğlu'na teşekkür ederim. Ayrıca Adnan Polat ve yönetim kuruluna, ki biliyorsunuz ben de o yönetimin içindeydim, çok teşekkür ediyorum.''

Sarı-kırmızılı taraftarları yarın akşam Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker maçına da davet eden Üstünberk, ''İki maçı kazanmak istiyoruz. Bu gücümüz var. Daha önce de yaptık. Çok önemli bir iş yapmış olmayacağız'' dedi.

Tekerlekli sandalye basketbol şube kurucusu Sinan Kalpakçıoğlu ise ''Rahmetli başkanımız Özhan Canaydın'ı burada tekrar anmak istiyorum. Bu takımı Mayıs 2005'te O'nun izniyle kurmuştuk. Çok güzel günler yaşadık, sözlerle anlatmanın imkanı yok. Hepsini alınlarından öpüyorum. Her birine çok teşekkür ediyorum. Galatasaray için kazanacak çok kupanın var olduğunu düşünüyorum. Hakan Üstünberk'e de katkıları için teşekkür ediyorum. İnşallah devamı erkek basketbol takımımıza nasip olur'' ifadesini kullandı.

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Sedat İncesu da öncelikle Beşiktaş'ın tüm sporcularını, yöneticilerini tebrik ederek, şunları kaydetti:
''Gerçekten bize KKTC'de iyi bir ders vermişlerdi. Hakikaten yorulmuştuk. Play-off sisteminin değişmesi, diğer konular bizi yormuştu. Motivasyon olarak çökmüştük. Buna rağmen biz kazanmak için sahaya çıkmıştık. Ben oyuncularıma da o maçın hiç kolay olmayacağını söylemiştim. Muazzam bir ortamda, muazzam bir maç oldu. Şu anda tek düşüncem, artık bu sezonu bitirmek ve madalyamı alarak biraz dinlenmek olacak. Altı sezondur inanılmaz bir maraton koştuk.''

İncesu, taraftarlara, yöneticilere, sporculara teşekkür ederek, şu ifadeleri kullandı:
''Hepsi benim için birer kahraman. Ben eski bir sporcuyum. Şimdi anlıyorum sporculuğun kıymetini. Gidip, tüm antrenörlerimin ellerini öpesim geliyor. O derece zor bir iş. Çok git-gel oldu. Biz 7 sayıyı kafamıza takmadan oynadık. Öyle olsaydı, kendimizi tekrar ciddi anlamda zorlardık. Final maçının özelliği bu. Önemli olan, onu aşmak ve maçı kazanmak. Bu takım, çok zorlu şartlardan hep alnının akıyla çıkmıştı. Buradan da çıkmayı başardı.''

Tekerlekli Sandalye