5 yıl süresi dolan aracımın satış işlemleri

Mustafaselim3434

Üye
Üye
Arkadaşlar Mart’ın 15 sinden 5 yıl önce kızım üzerine aldığım aracın satışını nasıl yapıyoruz nasıl yol izlemem lazım yakın zamanda satan varsa yardımcı olursa sevinirim
Not:Kızım Bedensel Engelli 14 yaşında.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Araçta özel donanım yoksa ki yokmuş zaten direk noterden satış yapabilirsiniz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
emniyete giderek tarafikten aractaki şerhi kaldırın. araçtaki özel tertibat için proje çizdirerek tertibatı söktüreceksiniz. Araç Kontrol Merkezi(AKM) - TSE gidip araçtaki tertibat sökülmüştür onayını alıyorsunuz. sonrasında noterden istediğinize satış yapabilirsiniz.

leon3453

Üye
Üye
emniyete giderek tarafikten aractaki şerhi kaldırın. araçtaki özel tertibat için proje çizdirerek tertibatı söktüreceksiniz. Araç Kontrol Merkezi(AKM) - TSE gidip araçtaki tertibat sökülmüştür onayını alıyorsunuz. sonrasında noterden istediğinize satış yapabilirsiniz.

Benim ötv den aldığım araç hem trafikten hemde maliye bakalıgından (H) HACIZLI gozuyor hadı trafıgı anladımda malıyenın hacız ıslemı ötv yuzunden mı tesekkurler

gececi01

Üye
Üye
Araçta özel donanım yoksa ki yokmuş zaten direk noterden satış yapabilirsiniz.

https://engelliler.gen.tr/f12/kisitliya-ait-aracin-vasi-tarafindan-satilmasi-34378/#post167471

sayın halil yılmaz bu sabah yukarıda verdiğim linke yapılan yazılar ile sizin söylemleriniz çelişiyor her 2 başlığa bilgileriniz dahilinde açıklama yaparsanız seviniriz verdiğim linkte 5 yılı dolduran aracın hiçte kolay satılamayacağı ama sizin bu tür söylemlerinizi takip ediyorum çok kolayca satılabileceği ibaresi gözüme ilişmekte teşekkürler.

gececi01

Üye
Üye
Arkadaşlar Mart’ın 15 sinden 5 yıl önce kızım üzerine aldığım aracın satışını nasıl yapıyoruz nasıl yol izlemem lazım yakın zamanda satan varsa yardımcı olursa sevinirim
Not:Kızım Bedensel Engelli 14 yaşında.

aracı satabildinizmi nasıl bir yol izlediniz neticeleri yazarsanız herkes faydalanır.

Mustafaselim3434

Üye
Üye
Merhabalar kızım zihinsel engelli olmadığı İçin kolay satılıyor eğer zihinsel engelli ve 18 yaş üstü olsaydı mahkemenin onayı lazımdı.Bedensel engelli kızım satış işlemi trafikten şerh kaldırıp noterden satış yaptım.18 yaşından küçük olduğu İçin anne ve babanın imzası şart ben bu şekilde yaptım

Mustafaselim3434

Üye
Üye
Engelli zihinsel engelliyse sıkıntı oluyor bedensel engelliyse sıkıntı olmuyor

gececi01

Üye
Üye

basit geçiştirmeyelim bugüne kadaR basit söylemler olduğu için bir çok insan mağduR

ÖTV DEN MUAF ARAÇ ALIYORSANIZ VE ENGELLİNİN RAPORU %90 ZİHİNSEL İSE SAKIN ARABA ALMAYIN ARABA ÇÖPE GİDİYOR RESMEN DEVLET EL KOYUYOR İYİ ARAŞTIRIP ÖYLE ALIN ARABA ENGELLİYE HİBE OLUYOR NASIL BİR YASA İSE DEVLET DAHİ 1 TL HİBE VERMEZKEN

R

rahim

Guest
basit geçiştirmeyelim bugüne kadaR basit söylemler olduğu için bir çok insan mağduR

ÖTV DEN MUAF ARAÇ ALIYORSANIZ VE ENGELLİNİN RAPORU %90 ZİHİNSEL İSE SAKIN ARABA ALMAYIN ARABA ÇÖPE GİDİYOR RESMEN DEVLET EL KOYUYOR İYİ ARAŞTIRIP ÖYLE ALIN ARABA ENGELLİYE HİBE OLUYOR NASIL BİR YASA İSE DEVLET DAHİ 1 TL HİBE VERMEZKEN

burada ben devleti kutluyorum.vatandaş uyanıklık yapmaya çalışıyor, ancak devletimiz vatandaştan daha uyanık davranmış.zihinsel engellinin parası yoksa almayın kardeşim arabayı.kendiniz para verip zihinsel engelli üzerine araba alıyorsanız parayı zihinsel engelliye zaten baştan hibe etmiş oluyorsunuz.

gececi01

Üye
Üye

sıkıntı olmadı 5 yılı dolduran aracı babası velisi ve vasisi olarak yasa gereği kızımın tüm hak ve mal varlığını kontrol etme hakkına sahip olduğundan normal şartlarda satışını yaptım muhtemelen herkesin bahsettiği olay şu 3 şakilde olmuyor

1 baba kötü ise şikayet varsa olmuyor
2 metin sabancı gibi istanbulun yarısı sizin ise olmuyor
3 anne ve baba her ikiside ölmüş ise olmuyor

bilginize

Tekerlekli Sandalye