5 yılı dolan engelli plakalı aracın satışından rezillik

harme33

Üye
Üye
zihinsel engelli kardeşimin üzerine almış olduğumuz aracımızı satmak için notere gittik mahkemeden ek karar istediler..vasi ne işe yarıyor ozaman anlamıyorum zaten vasi kendi parasıyla alıyor. neyse sulh hukuka müracat ettim 20 gün sonra tekrar gittim,aile mahkemesine sevk etmişler birileri bunu masus mu yapıyor sırf rezillik çekelim diye bu nasıl bir adaletsizlik anlamıyorum kendi malımızla rezil oluyoruz..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vasi kararlarında işleyiş bu şekilde oluyor. Doğrudur yanlıştır bilemem ama devlet kendince zihinsel yeterliliği olmayan kişiyi korumaya çalışıyor.

harme33

Üye
Üye
halil bey aklımın almadığı bir durum, zihinsel engelli birinin ne gibi bir birikimi olurda devlet bunu güvence altına alacak..ortada vasi olan anneside yaşarken ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Örneğin zihinsel engelli kişiye miras yoluyla kalan mallar. Bu malların suistimal edilmemesi adına yapılıyor olmalı.

harme33

Üye
Üye
5 yılı dolan aracı satarken mahkemenin tutumu

selam arkadaşlar geçenlerde mahkemeye aracın satışı için müracat ettim bugün hakim çağırdı benden aracın satın alma faturasın istedi dilekçede yazdığım satışı ve yeni araç alımı diye fakat hakim bana daha satmadan ne alacaksan onuda yazacaktın diyerek dilekçeyi iptal etti.şimdi ben aracı satmadan ne alıp alacağıma karar veremem fakat bana lüks mü alacan yoksa normalmi dedi bende bilmiyorum para olmadığı için bana ne alacaksan bana marka modelini yazacaksın bende ona göre karar vereceğim dedi bu şimdi ne oluyor anlamış değilim..bu aracı aldık alalı hiç bir şey anlamadım anlamsız anlamsız bir takım sıkıntılar çıkartıyorlar..çıldırmaya az kaldı

Enskrmn

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar ben bise duydum bununla ilgili bilgisizi olan bana yardimci olurmu simdi 2011 yilinda arac aldim kaza yaptim aracimi hurdaya cikardilar ve yeni arac aldim 2012 de bu aracin 5 yillik zorunlugu 2011 denmi yoksa 2012 olan aractanmi tarih belirlio yani hurdaya cikan aracin tarihiylemi 5 yil oluyo yeni aldigim arac yoksa yeni aldiim arac yeniden 5 yillimi doldurmasi gerekiyo simdiden tessekkur ederim ve bununla ilgili dha detayli hangi kurumdan bilgi alabilirim teşekkürler simdiden

Tekerlekli Sandalye