%50 Engelliyim. Askerlik borçlanması yaparak emekli olabilir miyim?

01,07,1998 sigorta girişim var, % 50 engelli raporuna sahıbım 4000 iş günü sigortam var askerlıgımı 18 ay olarak tamamladım askerlık suremı yatırabılırmıyım ne zaman emeklı olma durumum var ???

Vergi indiriminiz varmı?

Var ise; 18 yıl ve 4080 gün primlerin tamamlanması halinde emeklisiniz.
hem yıl hem primleriniz eksik.

1998+18= 2016 yılında emekliliğiniz gelecek primlerinizden 80 gün eksiğiniz var. Bunlardan biri eksik ise yıl ve primler emekli olamazsınız.

vergi indirimi aldınızmı bilgi verirseniz aydınlatalım şöyle çalışır durumda aldığınız vergi indirimi ile 18 sene sigortalık süresi ve 4080 pirim ile
emekli olabilirsiniz

Sn. Fiko1907,

01.07.1998 tarihinde işe girişinize istinaden, 18 yıl Hizmet ve 4080 gün prime tabisiniz...

Ancak vergi indirimi koşulu ile birlikte askerliğinizi sigorta başlangıcından önce yapmanız halinde, askerliğinizi borçlanarak işe giriş tarihinizi öne çekebilirsiniz...

Askerlik borçlanmanızı (18 ay olduğunu beyan etmişsiniz) yatırdığınız takdirde işe giriş tarihiniz 01.01.1997 tarihine indirgenir ve diğer koşullarıda taşımanız halinde 17 yıl hizmet ve 3920 gün prim koşulu ile emekliliye tabi olursunuz...

Pirim koşulunuz şu an itibariyle bile yeterli olduğundan %50 raporunuza istinaden 3. derece vergi indirim hakkı kazanıyor iseniz 01.01.2014 tarihinde emekli olabilirsiniz...

Bu koşulları yazarken vergi indirimi aldığınızı, SSK'lı olduğunuzu ve askerliğinizi sigorta başlangıcından önce yaptığınızı varsayarak talebinizinde engelli emekliliği olduğunu düşünerek yazdım...Sağlıcakla ve esenlikle kalınız...

raporun arkasında iş için yazıyor vergi indiriminden yararlanıyorum 25,08,2008'de raporu aldım ancak işe 01,07,1998 işe girişliyim emekliligimi engelleyecek herhangı bı durum soz konusu olabılırmı ? ilginiz için şimdiden tesekkur ederım ...

Geri