%50 engelliyim. Sigorta girişim yok emekli olurmuyum?

karagozlumm

SMS Activated
merhaba arkadaşlar ben %50 engelliyim herhangi bir emeklilik girişim yok emekli olabilir veya maaş alabilirmiyim çalısma imkanım yok hastalıklarımdan dolayı iş sahibi olamıyorum kimse iş vermiyor teşekkür ederim

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna (sgk) ssk, bağkur, emekli sandığı gibi tabi olmayan sigorta girişi bulunmayan kişiler emekli olamaz. Ancak gerekli şartları yerine getirmeleri halinde "sosyal yardım" diye adlandırılan evde bakım yada 2022 maaşı alabilirsiniz.

ben genel sağlık sigortası ödüyorum sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için maaş için nasıl başvurada bulunmam lazım ve alabilirmiyim nereye başvuruda bulunmam lazım

Müracat edeceğiniz yer 2022 maaşı için Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfıdır Trabzon merkezde iseniz Valilik binasında ilçesindeyseniz Kaymaklamlıkta büroları vardır.
Evde bakım maaşı için sağlık raporunuzda %50 ve üzeri ağır engellidir ibaresi olması şartı ile Sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumuna müracat edebilirsiniz.

Yukarda bahsettiğimiz sosyal yardımlar için babanızın emekli olması yaşadığınız hanedeki toplam gelirin ve mal varlıklarının getirileri, getirisi yoksa mal varlıklarının rayiç değerlerinin bir bölümü toplanıyor ve hanede yaşayan kişi sayısına bölünüyor.

2022 Maaşı için kişi başına düşen miktar 286 tl muhtaçlık sınırın üzerinde olmayacak,
Evde bakım maaşı içinse 572 tl yi aşmayacak gelir şartı aranıyor.

Hiç İŞKUR a başvurdunuz mu .
Bazı işletmeler ,yasal olmasa da ;engelli kadrosunu tamamlamak için ,başvuruyu kabul edip ,maaşını veriyor ,engelli çalışan da ara da bir işyerine uğruyor .Büyük bir kentdeyseniz mutlaka işe alınma şansınız var.

Geri