%50 Görme engelliyim. Vergi İndiriminden faydalanabilir miyim?

mahoni_48

Üye
Üye
%50 gorme engellı raporum var muhendısım ve ozel sektorde zor da olsa calısıyorum 2012 omss ye basvurdum benım merak ettıgım vergı ındırımı ve engellılere tanınan butun haklar bana da tanınıyor mu mısal araba almak ıstesem vergılerden muafmıyım benım raporum sureklı ve agır ozurlu dıye gecıyor h sınıfı ehlıyet alabılır kısmını bos bırakmıslar normal ehlıye ıle b sınıfı arac kullanabılırmıyım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Görme kaybınız mı %50 yoksa özürlülük oranınız mı?

mahoni_48

Üye
Üye
özurluluk oranım %50 rapor zaten 40 ın altında oldumu ozurlu değilsiniz benım raporum %50

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indiriminden yararlanırsınız. ÖTV indirimli araba alamazsınız ama bir ihtimal ehliyet alabilirsiniz. Monoküler ehliyet.

asiyürek

Üye
Üye
yardım lütfen

mrb iyi günler bir işkazası sonucu bir gözümü kaybettim sgk tarafından malüliyet için hastaneye başvuru yaptım ve %41,20 bir derece verildi.benim vergi indiriminden yararlanabileceğim söylendi ve vergi dairesinden beni hasteneye sevk ederek özürülülük başvurusu yaptım. 1 ay sonrada rapor sonucu aldığımda şok oldum bana verilen derece %32 bu derece beni kurtarmadığı için iş bulma imkanımda kısıtlandı.şimdi itiraz etmek isityorum ve nasıl bir yol izmelemem gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.....

Son düzenleme:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi başvurusu yaptınız hastane %42 rapor verdi ama ankara maliye bu oranı %32 ye düşürdü öylemi? Eğer öyleyse vergi indirimi başvurusunda hastanenin verdiği oran geçerlidir diye mahkeme kararı var. o karara istinaden itiraz edebilirsiniz. Yok eğer hastane %32 verdiyse bu sefer il sağlık müdürlüğüne gidip rapora itiraz edeceksiniz. Onlarda sizi hakem hastanesine sevk edecekler. Hakem hastanesi ne derse o olur.

Tekerlekli Sandalye