%52 Özürlüyüm. Sıfır araç alabilir miyim?

hakan 34

Üye
Üye
yüzde 52 raporla sıfır araç alabilirmiyim arkadaşlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu soruya nasıl bir cevap verilmesini bekliyorsun? Hiç bir detay açıklama yapmadan soru sormuşsun. Sakatlığın tam olarak nedir, ötv indirimli araçmı almak istiyorsun, raporunda tam olarak ne yaazıyor. Bunların cevabını bilmeden kimse bu soruyu yanıtlayaMAZ. O nedenle iki kelimelik sorular sorup kimseden kahinlik yapmasını beklemeyin.

hakan 34

Üye
Üye
ötv indirimli araç almak istiyorum raporumda yürüyüş düz zeminle sınırlı yazıyor

İsen Buga

Üye
Üye
Raporunuzda ÖTV.siz aracıdan faydalanabilir sık işaretliyor mı? İşaretliyor ise alırsınız isaretli degilse, tam tesekkullu hastaneden heyetten talepte bulunun. Doktor olur derse gerisi tamam... Kaldi ki o tur rapor olmazsa basliktaki sorunuza cevap hazir: hayır alamazsın..

Kolay gelsin..

ahmet bayazit

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar ben sag koldan engelliyim h sinifi ehliyat aldim ehliyetimde ozel tertibatli arac yaziyor bayiilere gittigim zaman bana otomotik vites ve tertibatli olacak diyor otomotik vitesli arac siniflari biraz bahali oluyor ehliyette otomotik vites kullanir yazmiyor sadece ozel tertibatli otomobil yaziyor benim otomotik sinifi alma zorunlulugum mu var? Manuel araca ozel tertibat taktirip kullanamazmiyim

İsen Buga

Üye
Üye
O bayiilere bir daha gitme.. Canın ne isterse alırsın yahu raporda özel tertibatlı araç diyor bayiiye ne oluyor. İlle de otomatikli satacak. Başka bayiilere gitmediniz mi?

Genel kanı şu: sağ kol engelliler otomatik vites araç aldığında özel tertibatlı araç kapsamından çıkıyor ancak raporunda özel tertibatlı araç kullanır ibresinin olması gerektiriyordu. Otomatik vites araç sizin için inanılmaz rahat.
Eğer ucuz diye manuel vitese yöneldiniz ise bayii size karışamaz doktor raporunu işleme koymak ve özel tertibatlı araç hazırlamak zorunda. Bayiiler makina mühendisi ve bu aparatları takacak ustalar ile uğraşmamak daha pratik diye sizi otomatik vitese zorluyor. Bir alakası yok. Gerekirse şikayet edebilirsin.

ahmet bayazit

Üye
Üye
Evet otomatik vites benim icin cok kolay biliyorum ama almak istedlgim aracin otomatik vitesi cok pahali aslinda pahaliligi dan ziyade soyle bir durum var evde bakim u reti aliyorum sosyal hizmetlere sordum bana sinirli bir fiyat verdiler bundan pahali alirsan maasin kesilir dedi dedigk
i rakan 50 bini gecmiyecek otv ve kdv dahil fiyati 50 bini gecmemesi lazim dedi.
Bir sorum daha olacak benim trafik kazasi gecirdim ve kaza sonucu kolumu kaybettim ve kaza ile actigim tazminat davasini kazandim kazandigim ile bir ev aldim ve kismet ise arabada almak istiyorum bunlari alirsam sosyal hizmetlerden gelip bunlari nasil aldin dlye arastirma yaparlarsa kazandigim tazminati ogrenip evde bakim maasimi keserlermi acaba

İsen Buga

Üye
Üye
Bu konunun uzmanı Sayın Mehmet Yalçın bilir. Yada diğer arkadaşlar cevaplasın. Emin olmadan yazmak istemiyorum.

Tekerlekli Sandalye