%52 oranında engelli raporum var. ÖTV indiriminden?

hacker_remo

Üye
Üye
iyi akşamlar arkadaşlar % 52 raporum var %42 si piskoloji den %10 ise epilepsi var , araba almak istiyorum , bu rapor ile inidirimli ara alabilirmiyim. alsam % kaç olur.eğer yoksa araba için başka nelerden yararlanabilirim ,?

ehliyet almak için H ehliyet alacam bu rapor H ehliyeti için yeterli olur mu ? B ehliyet de alabilirmiyim ?. azcık detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim.

İsen Buga

Üye
Üye
psikolojiden dolayı size ehliyet vermezler: Ehliyet olmadığı için araba alamazsınız..

Aslında bedensel engeliniz olmadığı sürece ÖTV.siz araç alamazsınız.

hacker_remo

Üye
Üye
psikolojiden dolayı size ehliyet vermezler: Ehliyet olmadığı için araba alamazsınız..

Aslında bedensel engeliniz olmadığı sürece ÖTV.siz araç alamazsınız.

bende biraz stres var piskoloji ile alakalı bir durum yok.eğer araba verirseler ehliyet alacam ,olmasada alacam ama indirimli alabilirsem daha iyi olur ,%90 üzeri olan kişeler mi indirimden yararlanıyor acaba bu konuda aynınlatırsanız sevinirim..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet sizin durumunuzdaki kişilerin ötv indirimden yararlanabilmesi için rapor oranlarının %90 ve üzeri olması gerekiyor...

İsen Buga

Üye
Üye
Her ne olursa olsun psikolojik rahatsılıktan dolayi rapor almissaniz ehliyet alamazsiniz, doktorlar uygundur diye rapor vermezler. Ister ofke ister stress ister diger sorun olsun farketmez rahatliginiz tespit edmisse ehliyet alamazsiniz. Ayrica bedensel engelli degilseniz OTV indirimli araba alamazsiniz.

ERHAN.01

Üye
Üye
Tüm Arkadaşlara Selam Siteye Yeni Üye Oldum Sorumu Cevaplayabilecek Arkadaşa şimdi den Teşekkür Ederim.
Eşimin Sol Ayağında Venöz Rahatsızlığı Mevcut Çalışırken Defterdarlığa Müracat Edip %58 Heyet Raporu Aldı Ve Emekli Oldu B Sonıfı Ehliyeti Mevcut H Sınıf Ehliyet Kaldırılmış Şimdi Bizim Yapmamız Gereken Hangi Yolu izlemek
Ehliyeti eskiden manuel vites aldığı için otomatik de kullanabiliyor yasa gereği şimdi biz ehliyetine otomatik vites yazdırmak zorundamıyız.verği indirimi onaylanmış heyet raporu Mevcut emekli olduğu için Araç için Tekrar Rapor Gereklimi Başka Bölüme Müracat Yoksa Mevcut Sürekli Raporu Geçerlimi ?

balkesli

Üye
Üye
bu rahatsızlıkla ötv indiriminden yararlanan birisini duymadım yararlanabilirmisiniz bir kararda veremedim. yararlanabilirseniz ben size yapmanız gerekenleri yazayım

%90 altı raporu olanlar için engel oranının bir önemi yoktur %15 rapor oranıylada ötv indirimli araç alınabilir önemli olan ortopedik engeldir faydalanabilmek için b sınıfı ehliyetinizi değiştirmeniz gerekecek bunun için aile hekimine gidip sevk alacaksınız aile hekiminin sevk ettiği doktorlara yetkili bir hastanede çıkacaksınız hastaneden aldığınız raporla il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksiniz burası karar verecek nasıl bir araç kullanacağınıza buradan aldığınız rapor ile emniyete gidip ehliyetinizi değiştireceksiniz.

elinizdeki raporda ötv indiriminden yararlanır diye bir ibare yoksa yeni rapor almanız gerekecek maliye kabul etmiyor diğer raporları.
ehliyeti değiştirmeden önce ötv indirimi için rapor alın veya araştırın ötv indiriminden faydalanabiliyormusunuz ehliyetinizi ondan sonra değiştirin.

Tekerlekli Sandalye