%52 oranında işitme kaybım var. Vergi indirimi almak için ne yapmalıyım?

rüzgarınkızı

Üye
Üye
% 52 işitme özürüm var . 2013 temmuz ayında alındı. Sigorta girişi 11/04/2007 ama 2013 yılına kadar 275 gün primim var. Şu anda da ssklı olarak çalışmaktayım. 2008 öncesi ve 2008 sonrası kanunu var . ben 2008 öncesine mi dahilim , kaç yıl çalışmam gerek ve ne kadar prim olması lazım ve henüz vergi indirimine başvuru yapmadım , yeni işe girdim giriş yapmalarını bekliyorum ondan sonra başvuru yapacağım. Ekpss ye hazırlanıyorum bir taraftan eğer kazanırsam vergi indirimi tekrar mı almaya gerek duyacak mı ve sigorta girişi 11/04/2007 tarih mi geçerli olacak ?? Vergi indirimi için nereye başvuru yapılacak, ve bu rapor oranların düşmesini anlamadım düşüyor mu oranlar ve yeni kanunda artık yok sanırım, hala düşer mi . Şimdiden Teşekkürler cevaplarınız için . Sağlıcakla kalın.... Her şey gönlünüzce olsun ...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
%52 işitme kaybımı, yoksa özürlülük derecesimi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk sigortalılık tarihi baz alınır. Dolayısıyla sizin içinde 2007 yılı geçerli. SSK'lı olarak çalışmaya devam ederseniz 20 yıl hizmet süresi 4400 gün primle emekli olursunuz. Vergi indirimi bir kereye mahsus alınır iş yeri değiştirmekle vergi indirimi hakkınız kaybolmaz.

rüzgarınkızı

Üye
Üye
İlk sigortalılık tarihi baz alınır. Dolayısıyla sizin içinde 2007 yılı geçerli. SSK'lı olarak çalışmaya devam ederseniz 20 yıl hizmet süresi 4400 gün primle emekli olursunuz. Vergi indirimi bir kereye mahsus alınır iş yeri değiştirmekle vergi indirimi hakkınız kaybolmaz.

aydınlattığınız için teşekkür ederim ..

ozan95

Üye
Üye
Meraba %48 Özürlü oranım var nelerden faydalanabiliriim Teşekkürler

septik

Editör
Editör
Erken emeklilikten faydalanabilirsiniz sgk başlangiç tarihinize göre en az 15 yıllık sgk süresi içersinde 3600 gün sgk primi ile emeklilik hakkı kazanabirlirsiniz.

Ayrıca çalışmıyor ve yaşadığınız adreste yaşayan kişilerin tüm nakit gelirleri ve malvarlıklarının 240/1 i gelir olarak kabul edilir ve tüm gelir yine aynı adresteki yaşayan kişi sayısnına bölündüğünde çıkacak rakam 2014 yılı muhtaçlık sınırı olan 255 tl nin altındaysa Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfina başvuru yaparak engelli maaşı bağlattırabilirsiniz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Meraba %48 Özürlü oranım var nelerden faydalanabiliriim Teşekkürler

Bu çok genel bir soru oldu. Nelerden yararlanabilirim yerine soruyu daha somuta indirgeyerek sorarsanız daha net cevaplar alırsınız. Ailemin geliri xxx tl 2022 maaşı alabilirmiyim, xxx tarhinde işe başladım ne zaman emekli olurum gibi gibi...

rüzgarınkızı

Üye
Üye
Merhabalar ;

yeni başladığım şirket bu vergi indirime başvurmadan devletin verdiği engel derecesine örneğin benim 3.derece 28,50 tlve şirketteki görevli pers. böyle bir şey olmadığını söylüyorlar. bundan önceki şirket ben hiç bir şey yapmadan kendileri benim maaşımıma 28,50 tl yansıtıyolardır.
bana onlara ne şekilde anlatmam gerekiyor bilgim olmadığı için araştırıp döneceğimi söyledim .
yardımcı olursanız ben de o şekilde ifade edicem.

selametle kalın...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖZÜRLÜLER İÇİN VERGİ İNDİRİMİ UY
Yukarda verdiğim yazının bir çıktısını alıp yada direk web sayfasını onu size diyen görevli personelin gözüne sokunuz. :)
Ayrıca ilgili web sitesinin devletin resmi sitesi olduğunuda söylemeyide unutmayınız.

rüzgarınkızı

Üye
Üye
teşekkür ederim, aynen öyle yapmak gerekiyor :)

Tekerlekli Sandalye