%53 özür oranıyla memur oldum. Kaç yaşında emekli olurum?

15 EKİM 2012'DE devlet kurumunda işe başladım. Raporum %53'tür. 1992 doğumluyum yani 20 yaşında memur oldum. Tahminen kaç yaşında emekli olabilirim?

:) Hayırlı uğurlu olsun genç arkadaşım bu ne sabırsızlık böyle ? Çiçeği burnunda bir devlet memurunun engelli de olsa bence en son düşüneceği veya soracağı soru bu olmalı :) şaka gibi ama değil gerçektenmi merak ediyorsunuz ?

Daha 20 yaşında ve gençliğin en güzel yıllarında emeklilik kadar sizden epey uzak bir durumu şimdiden sorgulamak neden olabilir ki ? Merakımı maruz görün ama ilginç...bir hayli ilginç hem de ???

1 Ekim 2008 Sonrası Sakat Statüsünde İşe Giren Memurun Emekliliği

5510/madde 28

Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar. Bunlar 94 üncü madde hükümlerine göre kontrol muayenesine tâbi tutulabilirler.

Güldürdün beni ya engelliyim ama kendimi engelli hissetmiyorum nedense işimden çok memnunum. İşyerinden arkadaşlarla çok çok iyi anlaşıyorum şakalaşıyorum bir problem yok yani. Merak ettim işte sordum öylesine. Bir soru daha sormak istiyorum. 36 yaşında emekliliğim geldi diyelim. Ama ben istesem 50 yaşıma kadar çalışabilirim mesela demi??

Emekli olmak istemediğin sürece kimse seni zorla emekli edemez. Emeklilik süresi dolupta kamuda çalışan binlerce kişi var.

:) akoqlan sen de beni güldürdün genç arkadaşım :) teşekkür ederim...valla akşam akşam iyi geldi aslında bu kadar yorgunluğa :) ya kardeşim Allah sağlık, sıhhat versin de inşallah bir 36 yaşına gel ama bak ne kadar geç gelirsen o kadar iyi olur bu sözümü de unutma ...istersen 60 yaşına kadar çalış tüm güzel dileklerim senin için olsun :)

Geri