%55 Rapor oranıyla ne zaman emekli olurum?

1968 doğumluyum,
1987 sigorta girişliyim,
8500 gün primim var,
ve 2 seneden beri karaciğer rahatsızlığımdan dolayı çalışamıyorum 1 hafta önce sağlık kurulu raporu aldım 55/100 (yüzde 55) normal şartlarda emekli olmama 7 ay var yaş 50 de emeklilik doğuyo sormak istediğim soru bu raporla emekli olabilirmiyim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

VIA_F1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

%40 engel durumuna sagip her kisi erken emekli olur fakat vergi indirimi almaniz gerek.20 yıl ve 4400 gun istiyorlar sizde fazlasi oldugu icin skinti yasamazsiniz hemde daha fazla maas alırsınız bilginize..

LG-H324 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

1968 doğumluyum,
1987 sigorta girişliyim,
8500 gün primim var,
ve 2 seneden beri karaciğer rahatsızlığımdan dolayı çalışamıyorum 1 hafta önce sağlık kurulu raporu aldım 55/100 (yüzde 55) normal şartlarda emekli olmama 7 ay var yaş 50 de emeklilik doğuyo sormak istediğim soru bu raporla emekli olabilirmiyim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Emekli olmanız için sigorta başlangıç tarihinize göre 3600 gün prim ödemenizi tamamladığınızdan sigortalı bir işte 1 ay çalışmanız yeterli olacaktır daha sonra iş yerinden aldığınız evrakla ikamet ettiğiniz il'de ki vergi dairesi varsa vergi dairesine yoksa defterdarlık ya da mal müdürlüğüne baş vurmanız yeterli olacaktır . Ben de % 40 raporluyum geçtiğimiz ay sigorta müdürlüğünden aldığım bilgiler bu yönde bu arada ben İstanbul'da ikamet ediyorum . Bana memur'un verdiği bilgi sigorta girişim itibarı ile gün sayımın yeterli olduğunu fakat 1 ay kadar çalışmamın gerektiği söylendi . İş yerinden alacağım çalışıyor belgesi şartmış zira .

SM-C7000 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

1968 doğumluyum,
1987 sigorta girişliyim,
8500 gün primim var,

Merhaba,

Engelli emekliliği için çok fazla çalışmışlığınız var ama vergi indirim hakkınız yok. Şu an çalışmadığınız için de vergi indirim hakkı alamazsınız. Bana kalırsa ki son karar sizindir ya bir kaç ay daha SGK lı bir işte çalışarak alacağınız vergi indirim hakkıyla erken engelli emekliliğini gerçekleştirirsiniz yada;

Artık normal emekliliğinize sayılı günler kaldığı ve yaş şartınıda dolduracağınız tarihe kadar bekleyip engelli olduğunuzu saymayarak normal emekliliğe başvurmak. Sizin için en iyisi bu gibi gözüküyor. Hiç yorulmadan, daha fazla yıpranmadan 2018 de 50 yaş ve fazlasıyla primle emekli olmak..

Hayırlısı neyse öyle olsun dileklerimle,

Geri