5510 sayılı kanun gereği emekli olabilirmiyim?

ben 29.02.1988 doğumluyum işe giriş tarihim 22.09.2007 %50 vergi indirim hakkım var acaba 2008 de yürürlüğe giren yasadan yararlanma imkanım var mı? çünkü 2008 de yürürlüğü giren yasada 16 yıl yazıyor ama benim şuanki durumum 20 yılda emekli olacağımı gösterıyo ben 16 yıl yazan yanı 2008de 5510 sayılı cıkan kanundan yararlanabiliyormuyum özellikle bu konuda bilgi vermenızi rıca edıyorum.cevap için şimdiden teşekürler

Siz 1 ekim 2008 öncesi işe girdiğiniz için 20 yıl hizmet süresi ve 4400 gün prim gün sayısıyla emekli olacaksınız.

çok teşekkür ederim sitenizi çok beğendim özellikle sorulara hemen cevap vemeniz sizin bu hizmetlere nekadar önem verdiğinizin göstergesidir bana göre.

bu biraz haksızlık olmuyormu peki 2008 de başlayanlar 16 yıl 2007 de başlayanlar 20 yılda emekli oluyor mahkemeye versem kazanırmıyım?

Hukukcu değilim ama düz mantıkla düşündüğümde kazanma şansınızın çok çok az olduğunu söyleyebilirim.

aslında 2008 senin işine yaramaz.
şuan ki hakkınız ile emekli olduğunuzda tekrar işe girebilirsiniz. 2 maaş birden alabilirsiniz.

Ekim 2008 den sonra işe giriş yapsaydınız o zaman emekli olduğunuzda tekrar çalışamazsınız.

Bu nedenle aralarındaki fark bu: ekim 2008 den sonra işe girenler fazla huylanmasın diye yapılan bir tuzak. Bana göre ileride ne olacağı belli olmaz bir bakarsın ekim 2008 den sonra giriş yapanların emeklilik süreleri uzatabilirler.

Şimdi sana soruyorum erken işe girmek ile memnun olmaya başladın mı?

Hadi işinde rahat rahat çalış. Yeni işe girenlerin havası bir güzel olsun bozma ha. Zamanı gelince o zaman isyan edecekler

Geri