%56 Engelliyim ama ÖTV indirimli araba alamıyorum?

mekansız67

Üye
Üye
sol koldan engellıyım araba fırmasında bu ıslere bakan bı arkadas la konustum sol kolun arabaya ne aparat takacaklar ki sen vergı daıresınden bakmaya gelecekler onay alamazsın sana cıkmaz dıor ben engelli arabası alamaıorsam /B/sınıfı ehlıyet alayım o zaman onuda uygun gormuorlar onu alama bunu alama bune yaaa cok uzuldum ya bunun caresı yokmu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Malasef sol üst ekstremiteden sakatlığı olanlar ÖTV indirimli otomobil alamıyor.

hayatyasak

Üye
Üye
halil bey ben de % 56 engelliyim elimi ayağımı kullana biliyorum ben alabilir miyim artı aldıktan sonra babam ve kardeşlerim kullana bilir mi aracı ...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlık oranı %90'ın altında olan kişilerin ÖTV indirimli araba alabilmesi için aracı hareket ettirici özel bir donanıma ihtiyaç duyması gerekir. Bu kişiler aldıkları aracı sadece kendileri kullanabilir. Bunun tek istisnası sol bacaktan engelli olup raporda "otomatik vitesli araç kullanır" ibaresi olan engellilerdir. Bu kişilerin sakatlık oranları %90 ın altında olsada bu ibare sayesinde ötv indirimli araç alabilir.

yakamoz1

Üye
Üye
merhaba arkadaslar bende sol kolumdan dolayı suan %41 oranında engelli raporum ve %40 vergi indiriminden yararlanır raporum var E ve D sınıfli eh liyet sahibiyim halen daha ehliyetimi h belgesine degistirirken doktor raporuna otamatik vitesli araç kullanabilir olarak ehliyeti değiştirirsem araç alırken ÖTV den yararlanabilirmiyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sol koldan engelliler malasef ÖTV indiriminden yararlanamıyor. Sol bacak engelliler için ÖTV indirimi var sadece...

yakamoz1

Üye
Üye
sizce bu bir ayrımcılık değilmi ?
yani diğer engelli arkadaşlarımızla biz engellilerin arasında ne gibi bir fark var
onlar hak edebiliyorsa bu haklar bizler yada ailelerimiz icinde geçerli olmalı diye düşünüyorum
burda da her yerde olduğu gibi ayrımcılık soz konusu değilmi?

M_murat

Üye
Üye
slm foruma bir bilgilendirmek amacı le bir şey paylaşmak istiyorum ama nasıl paylaşacağımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz.

mekansız67

Üye
Üye
araba almak ıcın ne yapacam ehlıyetsız araba kullanmak dahamı ıyı

Tekerlekli Sandalye