%56 Rapor Oranımla Araç Alımı İçin Hangi Yolu İzlemem Gereklidir?

mesutcelebi

Üye
Üye
Beyin kanaması sonucu felç geçirdim.heyet e başvurdum.sonuç %56.1 yıl süreli rapor verildi.araç için ne yapmak lazım?ve raporu süresiz yapmak için nasıl bir yol izlemek gerekir????
RAPOR ÖRNEĞİM AŞAĞIDADIR.

otv-rapor-alimi.jpg
HTC One M9 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar Mesut bey,
X kişiye ait X raporun süreli yada süresiz olması X kişide bulunan hastalık / sakatlığın durumuna bağlı olarak verilir. Eğer X kişinin mevcut hastalık sakatlığında ilerde iyleşme ihtimali varsa kişiye süreli, düzelme ihtimali yoksa süresiz rapor verilir. Dolayısıyla raporun süreli yada süresiz olması sizin isteğinizle olabilecek bir şey değil.
ÖTV indirimi konusuna gelince. Felçli kişilerin ÖTV indirimden faydalanması için rapor oranlarının %90 ve üstü olması gerekiyor.

mesutcelebi

Üye
Üye
Merhabalar Mesut bey,
X kişiye ait X raporun süreli yada süresiz olması X kişide bulunan hastalık / sakatlığın durumuna bağlı olarak verilir. Eğer X kişinin mevcut hastalık sakatlığında ilerde iyleşme ihtimali varsa kişiye süreli, düzelme ihtimali yoksa süresiz rapor verilir. Dolayısıyla raporun süreli yada süresiz olması sizin isteğinizle olabilecek bir şey değil.
ÖTV indirimi konusuna gelince. Felçli kişilerin ÖTV indirimden faydalanması için rapor oranlarının %90 ve üstü olması gerekiyor.
Halil Bey,Merhaba
Bugün raporu veren heyetin başkanı ile konuştum.almış olduğum mevcut rapor ile tüm haklardan yararlanabilecegimi söyledi.ehliyet değişimi ile başlamam gerektiğini söyledi

HTC One M9 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye