%56 Raporla vergi indiirmi aldım. Emekli olurmuyum?

kadikoylu

SMS Activated
Merhaba geçen ay vergi indiriminden yararlanmaya başladım %56 raporum var 3 yıl geçerli, vergi indirimide bu sürede bitecek.

1. sorum tekrar ne zaman müracat etmeliyim, yani sürenin bitmesini beklesem yaklaşık bir yıl sürdü sevk+rapor+onay süreci. bu arada vergi indirimim iptal olacak ve 3920 günümde dolmuş olacağından emekliliğim gecikebilir. süre tamamlanmadan müracat edebilirmiyim?

2. Sorum ise bu ay yatacak olanıda sayarsak 3060 ödenmiş prim günüm var 1996 girişim,bu durumda mayıs ayında almış olduğum 3 yıl süreli raporla engelli emekli olabiliyormuyum? süreyi hesaplayamadım 3 yıllık rapor ve vergi indirimi süresi içersinde yani.

3. sorum ise kamu kurumunda teşeron olarak çalışmaktayım. aylıklarımız son maaş ta sgk da görünen ortalama olarak yazıyorum zira kesintiler mesailer filan aydan aya 100 eksik 100 fazla olabiliyor 2.568.78 tl 2015 öncesi maaşlarım asgari ücretten görünmekteydi. Bu durumda engelli emeklilik prim günüm dolup emekli olduğumda ne kadar maaş alırım.

Ve son olarak malülen emekliliğe müracat edersem işten ayrılmadan malülük tespiti alıp daha sonra müracat ederkek emekli olursam, maaş farkı varmı ikisinin arasında?
teşekkkür ederim.

[MENTION=19473]kadikoylu[/MENTION]
17 yıl hizmet süresi, 3920 gün primle emekli olursunuz. Hizmet yılınız dolmuş ancak primlerinizde eksiklik var. Prim gün sayınızı 3920 güne tamamladığınızda emeklilik için SGK ya müracaat edebilirsiniz. Siz malulen emekli olamazsınız. Zira malul emekliliği için minimum %60 rapor almanız gerekiyor. Süreli raporun süresi bitmeden emekliliğe müracaat edebilirsiniz. Süre doluncada raporu yenilemelisiniz.

Geri