6 aydır vergi indirimi için sonuç bekliyorum

elif74elif

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar 6 ay oldu hala vergi dairesinden ses yok,aradığımda yeni bir sisteme geçildiği için bu kadar gecikme oldu deniyor.Korkum tekrar heyete gönderilirsem yine bir bu kadar daha zaman kaybetmek.Bu işi hızlandırmayı sağlayacak bir bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

ali.azra

Üye
Üye
merhaba bende indirim için başvurdum ama 4 ay oldu bana,da daha cevap gelmedi siz nereden bilgi aldınız teşekürler

yakari

Üye
Üye
bende sonuç bekliyom telefon ettim 2012 raporlarını bakıyorlarmış daha bu ay başlayacaklarmış 2013 bakmaya siz raporu nezaman aldınız

yağız1

Üye
Üye
Süreç birkaç ay sürüyor ama bu kadar uzun değil. Belkide vergi ğindiriminden yararlanmak için maliyeden yazi gelmiştir de çaliştiğiniz kurumda ki yöneticileriniz işlemeyi unutmuştur.Siz yöneticilerinize bir sorun bakalim sizinle ilgili bir yazi gelmişmi?

ali.azra

Üye
Üye
merhaba çok şükür allahıma sonuç geldi, %49 olarak onaylamışlar..... ben skolyoz hastasıyım. şimdi bu sonuçla h sınıf ehliyet alabilirmiyim.. otomatik araba almak istiyorum hakkım varmıdır sizce.... teşekürler

berkemeteatasoy

Üye
Üye
Bende kasimda 2012 gönderdim hala ses yok..hantal devlet işte bi cacik olmaz bu zihniyetle..

elif74elif

Üye
Üye
valla ben Ankara vergi dairesi başkanlığını bile aradım ama hiç bir şekilde sonuç yok.Dilekçemi ilk verdiğim yer biz aynı gün yazıp gönderdik dedi ama öbür taraf daha yazmamış.Telefonlara da cevap vermiyorlar artık.

İsen Buga

Üye
Üye
Gidip yerinde araştıracaksınız; bana göre sizin evrak bir yerde kaybolmuş.

elif74elif

Üye
Üye
raporum onaylanmamış ama sevk yazısı da yok tekrar müracaat edilsin diye yazıyor.telefonda aradım bana tekrar dilekçeyle başvuracaksınız sizi sevk edeceğiz dediler.benim durumumda olan arkadaş var mı acaba?demek istediğim yazı geldiğinde zaten bir hastaneye sevk yapılmış olmuyor mu?tekrar niye müracaat ettiriyorlar ben anlamadım.

İsen Buga

Üye
Üye
Anladığım kadarıyla bir eyrde tıkanmış yada bürokrasiye karışmışsın yani dğier deyişle dediğim gibi evrakların kaybolmuş: Sil Baştan başlayacaksınız demenin kibarcasını bununda ricasını kullanmışlar.

Kusura bakma kardeşim; öfkem sana değil bu işlere bakan memurlarda.
2 yol var:
1 yol elinizdeki evrakların numarası varsa şikayet et. yoksa telefon ile numarayı al. sonra şikayet et. Şikayet mutlaka işleme konulacaktır; Şikayet dilekçesi verirken onunda numarasını al kaybolmsın. Bir ricam var şikayet akibetinin sonucunun tarafıma bildirilmesini rica ederim diye cümle eklet dilekçeye kaldı ki bizde meraklarımızı giderelim.

2. yol sil baştan muayene için talep edeceksiniz.

elif74elif

Üye
Üye
Tekrar hastaneye sevk yaptılar,sadece iki tane tetkik istiyoruz tekrar heyete girmene gerek yok dediler fakat Numune öyle şey olmaz tekrar heyete gireceksin dedi bende girdim oranım arttı doğal olarak bakalım tekrar vergi dairesine gönderecekler.Yine saçma sapan bir şey yaparlarsa bu sefer hiç uzatmayacağım direkt dava açacağım.

İsen Buga

Üye
Üye
Dava açmak için önce raporunuza itiraz etmeniz gerek. Direk dava açarsanız neye karşı açacaksınız bir düşünün?

elif74elif

Üye
Üye
merhaba,raporum nihayet sonuçlandı hastane %61 vermişti vergi dairesi %65 olarak onaylamış bekleyenlere sabır dliyorum.

Tekerlekli Sandalye