6 aylık engelliyim maddi yardım alabilir miyim?

behzatc

Üye
Üye
Arkadaşlar 6 ay önce geçirdiğim trafik kazası sonunda engelli oldum şuanki durumum bi bacagımı kazadan dolayı kaybettim serbest meslekte çalışıyordum şuan işsizim ve evdeyim hastanede sürekli kontroller yaptırmam gerekiyor ben kontreller için bi şehirden diğer şehire gitmem gerekiyor ama yol parası falan yardım alamazmıyım yeşil kartlıyım nerelerden yardım isteyebilirim bi para yardım maaş falan yardımcı olurmusunuz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Çok geçmiş olsun öncelikle...

Engelli olduktan sonra evet bir takım engelli haklarından yararlanabilirsin, öncelikle bir sağlık kurulundan rapor alıp sonrada 2022 maaşına başvuru yapabilirsin bu konularla ilgili soruları mevcut başlıklardan tıklayıp görebilirsin;

2022 maaşı ile ilgili detaylar hakkında bilgi almak için; 2022 Maaşı ve Vakıf Aylıkları
Hastaneden nasıl bir rapor alman gerektiği ile ilgili olarak; Sağlık Raporları

Ancak şuan acil olarak belli başlı yardımlara ihtiyacın oldugunu anlıyorum bunun için yapman gereken en azından 2022 özürlü maaşın bağlanana kadar bulunduğun ildeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gidip durumunu anlat, bu bir şehirden diğer şehire gideceğin zamanlar hastaneden sevk alıp götür onlar sana yol paranı öderler, ayrıyeten sağlık giderlerinde alamayacağın bir takım ürünler olursa onlarıda belirt mutlaka karşılarlar, ve en azından maaşın bağlanana kadar sana belli aralıklarla maddi destek olurlar. Şuanda yapılabilecekler bunlar maaş içinde ilgili başlığı kontrol edip değerlendirmelerini yap ve maaşa başvur.

Tekerlekli Sandalye