%60 engelliyim fakat ehliyet alamaz raporu çıktı neden olabilir?

35izmir35

Üye
Üye
arkadaşlar 3 ay önce engellilik durumumu gösteren yeni bir rapor çıkartmıştım(eskisi bazı yerlerde geçerli olmadığı için) ve hazır yeni rapor çıkartmışken çıkarma nedeni olarakta SAKAT ARACI içindi.heyet girmeden önce normal olarak doktorları gezdim imza topladım daha sonra Psiko Teknik değerlendirmeye girdim ve hatta bu test için benden 130 tl aldı değerlendirmeyi yapan arkadaş(izmir/karabağlar şöforler derneği).daha sonra bütün bilgiler toplandı ve hatta eski raporumuda verdim bilgileri olsun diye ek olarak ama malesef heyet sonucu EHLİYET ALAMAZ raporu çıktı şuda var engelilk oranım %60 iken bu yeni çıkarttığım raporda oran %54 e düşürülmüş (herhangi bir tedavi olmadığım halde).sonuçta her tür engelli bir araç ve ehliyet sahibi olabiliyor ama ben malesef ehliyet alma hayatım bitti :(

mümkünse bu konu hakkında bilgi sahibi olan biri yanıt verebilir mi rica ediyorum.teşekkürler şimdiden

İsen Buga

Üye
Üye
Her engel grubu ehliyet alamıyor: Kim demiş alıyor diye? Sen down sendromu arkadaşın ehliyet aldığını gördün mü? Yada zihinsel özürlü yada kör arkadaşımızın?
Psikolojik rahatsızlığı olan herhangi bir arkadaşımızın? Asabi yada psikolojik değeri %20 olan birinin ehliyet alması bile mümkün değil:
Size gelince : Ehliyet alamazsınız çünkü belirttiğiniz gibi Psiko Teknik değerlendirmeden dolayı...

Moralini bozma araba sürmek gerçekten sinir bozucu iş.

35izmir35

Üye
Üye
İsen Buga sağol veridiğin bilgi için ama ben her engelli tür engelli derken söylemek istemedim bu senin dediğin engelli kardeşlerim dışındaki arkadaşlardan bahsetmiştim bende biliyorum kimlerin alamadığını yanlış anladın genede kusura bakma

İsen Buga

Üye
Üye
Önemli değil dert etme yeter. Araba sürmemek, sürememek dünyanın sonu değil.

35izmir35

Üye
Üye
dert etmekle alaksı yok sonuçta her insanın bir hayali vardır ve benimde hayalim ehliyet almak ve daha sonrada allah izin verseydi araba almaktı ama işte bazı nedenlerden dolauı olmuyor neyes esağol yinede..

Tekerlekli Sandalye