%60 oranında sağlık kurulu raporu evde bakım maaşı almamız için yeterlimi?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
arkadaşlar evde bakım maaşı almak istiyorum ancak bir kaç sorum olacak beni yönlendireceginizi düşünüyorum;

-yönetmelige göre en az %70 oran gerekli yazıyor benim saglık kurulu raporum 65 bu raporla evde bakım maaşı alabilirmiyim,
-evde bakkım maaşında sitenizde okuduguma göre kişi başına düşen gelir 330 lira kişi başına düşen gelir tam anlamadım babamın sadece 1200 lira maaşı var evde 4 kişiyiz bizimkini hesaplarmısınız uygunmu yasaya,
-Birde bu maaşı alabilirsem ilerde çalışırsam bi işte maaşım kesilirmi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yönetmelik her ne kadar en az %70 oranda bir rapor istiyor olsada kurum hastaneden alınacak "ağır özürlü" ibareli raporu kabul ediyor o bakımdan orandan ziyade ibare daha önemli,
Kişi başına düşen gelir evde bütün gelirlerin evdeki kişi sayısına bölünmesi demek yani sizin ki 1200/4=300 dolayısıyla bu durum sizin için sorun yaratmıyor, kişi başına düşen geliriniz uygun,
Bakım maaşı tuvalet banyo gibi kişisel işlerini başkalarının yardımı olmadan yapamayan kişilere veriliyor bu durumda degilseniz zaten size "agır özürlü" rapor vermezler ama durumunuz bu şekilde ve bu raporu alıp bakım maaşı almaya başlayıp ilerde çalışırsanız bakım maaşınız kesilir

Tekerlekli Sandalye