%60 Raporum var bakım maaşı almak için ne yapmalıyım?

Mehmet.00

Üye
Üye
%60 sürekli engeli raporum sadece 2022 maaş alıyorum ama.evde bakım hak edecek durumdayim yeni rapor için başvursam olumlu veya olumsuz sonuç alsam şuan ki %60 raporum iptal olur mu sisteme hastane tarafından işler mi vakıfa teslim etmediğim sürece bilgileri olur mu ???

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Alınacak raporun oranı ne olur onu tahmin etmek imkansız. Teorik olarak geçerli olan son alınan rapordur ama başka amaç için alındığında genellikle bir önceki raporu etkilemeyebilir. Etkileme ihtimalide var tabi. kesin konuşmak mümkün değil.

Mehmet.00

Üye
Üye
Sordum rapor %40 olursa sistem reed ediyor #40 üstü alırim ama evde bkm.verir mi bilmem

septik

Editör
Editör
Halil beye ek olarak, sydv yazışmalarına göre elinizdeki mevcut raporun son alınan rapor olup olmadığını kesinleştirmek için il sağlık müdürlüğünden bilgi alındığını duydum, ayrıca son sağlık raporu yeni yönetmeliğine göre şuan tam olarak işlevi olmayan fakat üzeinde çalışılan bir yıl içersinde sisteme dahil olacak yeni yazılımla kişilerin son aldıkları rapor ve özelilkelri sisteme işlenecek ve her kurum görecek deniliyordu.

Kısacası sağlık durumunuzu en iyi siz biliyorsunuz riske girip girmemekte sizin elinizde.

Mehmet.00

Üye
Üye
Dr bana evde oksijen cihazı veriyor solunum yetmezliği var skolyoz var depresyon var kilo kaybı boy kısalığı var görme bozukluğu var ayrıca skouozdan ameliyat oldum Platin ve devam eden 75 derece eğrilik var daha

septik

Editör
Editör
Saydığınız rahatsızlıklara göre %60 oran baya düşük verilmiş size. Büyük ihtimalle %50 ve üzeri bakım aylığı hakkı alabilecek durumdasınız, burda risk bizlerin geçmiş durumlara göre edindiğimiz bilgi ve tecrübe ama dr değiliz kesin konuşamayız.

Mehmet.00

Üye
Üye
Halil beye ek olarak, sydv yazışmalarına göre elinizdeki mevcut raporun son alınan rapor olup olmadığını kesinleştirmek için il sağlık müdürlüğünden bilgi alındığını duydum, ayrıca son sağlık raporu yeni yönetmeliğine göre şuan tam olarak işlevi olmayan fakat üzeinde çalışılan bir yıl içersinde sisteme dahil olacak yeni yazılımla kişilerin son aldıkları rapor ve özelilkelri sisteme işlenecek ve her kurum görecek deniliyordu.

Kısacası sağlık durumunuzu en iyi siz biliyorsunuz riske girip girmemekte sizin elinizde.
Sağlık kurulu bakan bakan eniştem diyor %40 altında ise hastane raporu vakıfa göndermiyor normalde posta yolu ile gidiyormuş valla artık bilmiyorum

Mehmet.00

Üye
Üye
Puan durumuna göre toplasak #40 geçmiyorsa heyete girmeden iptal etsem olur mu yani girmesem heyete olur mu diyelim toplam kurtarmasa

septik

Editör
Editör
Şöyle anlatayım skolyoz kaynaklı sorunlar yaşıyorsunuz, ve skolyoz ameliyatı olduğunuza göre 75 derecelik eğim kalmaması gerekir,

Madem şöyle birşey deneyin direkt heyet için değilde ortopediye muayneye gidin ve dr den şuanki durumum için ne kadar oran alabilirim diye danışın hatta diğer solunum ve depresyona ait bilgi alarak kafanızda bir bilgi oluşsun, risk ortadan kalksın.

Mehmet.00

Üye
Üye
Skolyozum 120 derece idi tam düzelmesi olursa felç riski vardı dışardan bakınca düzüm içerden var eğrilik bilmiyorum onu sormak lazım aslında

Mehmet.00

Üye
Üye
Ortopedi ve fiziginde vermesi gerek skoyolyoza 2 sinin dalına giriyor

Mehmet.00

Üye
Üye
Duruma bakarsak %100 puan hak ama beli olmuyor

Mehmet.00

Üye
Üye
Şöyle anlatayım skolyoz kaynaklı sorunlar yaşıyorsunuz, ve skolyoz ameliyatı olduğunuza göre 75 derecelik eğim kalmaması gerekir,

Madem şöyle birşey deneyin direkt heyet için değilde ortopediye muayneye gidin ve dr den şuanki durumum için ne kadar oran alabilirim diye danışın hatta diğer solunum ve depresyona ait bilgi alarak kafanızda bir bilgi oluşsun, risk ortadan kalksın.
Ayrıca 9 bölümlük sorun var tek tek sormak olmaz.muayne olmam.lazım dediginiz yapsam.ama.ortopediye sorarım ayak üstü baksa giriş yapmadan bilgi verir belki kilo kaybı boy kısalığı gelişim yok endokroliji bakması lazım kbb var var 9 bölüm var

septik

Editör
Editör
[MENTION=22609]Mehmet.00[/MENTION]

Sen iki yere randevu al orada sor benim durum ne diye.

septik

Editör
Editör
[MENTION=22609]Mehmet.00[/MENTION]

Evet heyete girmeden önce dr den puan olarak önbilgi edinin diyordum,

septik

Editör
Editör
Haklısın ama aklımada başka birşey gelmedi.

Mehmet.00

Üye
Üye
Haklısın ama aklımada başka birşey gelmedi.
Ağır depresyonu 2016 da geçirdim ilacımı yanımda götürecem reçetesini orda o tarihte girişim var hastanede bakalım nolacak diyecem streste tekrar ediyor gerçekten de öyle yalan yok

Tekerlekli Sandalye