%60 raporum var vergi indiriminden yararlanmak istiyorum

zade381

Üye
Üye
2010 tarıhlı sureklı olmak kaydıyla %60 oranında raporum var vergı ındırımınden yararlanmam ıcın ne yapmam lazım vede elımde olan raporu vergı dayresıne vermem yeterlı mı yoksa yenı rapor mu cıkarmam lazım tskr..

İsen Buga

Üye
Üye
Çalıştığın işyerinden

" İLGİLİ MAKAMA
.... sicil no ile ....işyerimizde ... görev yapmakta olan ......(adınız soyadınız),.....işyeri/kurum ismi (bölüm daire vs) de ... yılından beri .....(memur hademe işçi hangisiyse onu yaz) olarak görev yapmaktadır. Bilgilerinizi ve gereği rica ederim..

Kurum/işyeri Amir İmzası kaşe"

Bu belgeyi işyerinden al. bulunduğunuz ilde defterdarlığa git. Orada Özürlüler birimi var. Oraya git.

Elindeki çalıştığına dair belge ve özürlü raporu ve fotograf ve kimlik(fotokopi çektir) ile birlikte git.

Oradaki memurlar sana yardımcı olurlar..

ya özürlü raporunu beğenir alırlar yada olmaz deyip yeniden hastaneye heyete gönderirler.
bu yüzden hazırlıklı ol, yardımcı olmalarını iste biraz sohbet et, belki kabul ettirirsin.
Alırlar yada almak zorundalar vs diyemeyiz. Dolayısıyla bir olasılık daha ekledim.

marcus_oredius

Üye
Üye
esasında isen işyerinden alınacak belgeyi kişinin kendisi doldurması gereken belgeyi zaten vergi dairesi veriyor. yapılacak tek şey onların doldurulması ve 2 adet fotoğraf.

İsen Buga

Üye
Üye
git gel yapmamak için söylemiştim..
Defterdarlıktanbahse konu belge alacak işyerinden onaylatıp tekrar defterdarlığa gidecek; bir seferde hallediver gitsin.

Senin dediğinde olur Marcus kardeş..

marcus_oredius

Üye
Üye
biliyorum ancak defterdarlık kendi belgeleri olması konusunda israrlı benim başıma geldiğinden çok iyi biliyorum. kendi verdikleri belgeye yazılmasını istiyorlar keşke şu belgeleri onlineda bulundursalarda biz ordan alıp çaıştığımız yere götürüp onaylatıp getirsek defterdarlığa

Tekerlekli Sandalye