%64 süreli raporlu MS hastasıyım. Emekli olursam?

Merhaba, % 64 1 yıl süreli engelli raporu aldım(MS hastasıyım)Tedavisi olmayan bir hastalığa neden süreli rapor verirler anlamış değilim.bugün vergi indirimim de onaylandı.o da 1 yıl süreli.Ben malulen emekliliğe başvurmak istiyorum.10 yıllık sigorta sürem 2800 günlük primim var.emekliliğim onaylanırmı? onaylanırsa şayet her yıl aynı hastaneden rapormu yenilemem gerekecek? şimdiden teşekkürler.sağlıklı günler. :confused:

bu rapor ile ilgili görevlilere göstererek direkt emekli olamazsınız. Emeklilik için SGK.ya dilekçe verip malül emekliliği talep edersiniz. SGK sizi heyete gönderir oradan gelecek rapor ile işleme girersiniz. Dolayısıyla işlemler sil baştan yapılacak bunun için
Bazı eksiklikler var;
İşe girerken herhangi bir sakatlığınız varmıydı?
MS hastalığınız ne zaman başladı?

işe girerken hastalığım yoktu.(işe giriş tarihim 2003,hastalığın başlama tarihi 2011. niçin yeniden heyete gönderirler?anlayamadım:( zaten bu sene aldım raporu daha yeni.

O oranda ve bulunduğunuz şartlarda emeklilik alırsınız tabii ki;
ricam oalcak emeklilik süreci buraya aktarırmısınız?

SGK nasıl bir süreç izleyecek merak ettim..

selamlar,sgk beni maluliyet raporu için tekrar heyete yönlendirdi.dün heyete girdim.sonuç 1 buçuk ay sonra belli olacakmış.bu arada change . org tan ms hastalarına maluliyet hakkı getirilsin diye imza kampanyası başlatmıştım 2 ay önce.imza kampanyam olumlu sonuçlandı ve ms hastalarına 1 eylül itibari ile malullük hakkı getirildi:)sağlıklı günler

...........Süreli raporları yenilemek demiş sayın yöneticimiz HALİL BEY ama benim maaş aldığım raporu 2003 yılında aldım bi sorun çıkmadı şimdiye değin..........Raporda sürekli ibaresi olduktan sora sorun çıkacağını zannetmiyorum.........:)

selamlar,sgk beni maluliyet raporu için tekrar heyete yönlendirdi.dün heyete girdim.sonuç 1 buçuk ay sonra belli olacakmış.bu arada change . org tan ms hastalarına maluliyet hakkı getirilsin diye imza kampanyası başlatmıştım 2 ay önce.imza kampanyam olumlu sonuçlandı ve ms hastalarına 1 eylül itibari ile malullük hakkı getirildi:)sağlıklı günler

sgk ya başvurduktan sonra hastaneye sevk kağıdını size eldenmi verdiler yoksa posta ilemi geldi.posta ile geldi ise kaç günde geldi. bende 18 eylülde sgk ya başvurdum.ama ne bir hastaneye sevk yazısı verildi nede posta ile bir sevk yazısı geldi.bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Selamlar SGK sevk kağıdını elden verdi. 10 yıl sigortalılık+ 1800 gün işgününüz tamamsa sizede vermeleri gerekirdi

Selamlar SGK sevk kağıdını elden verdi. 10 yıl sigortalılık+ 1800 gün işgününüz tamamsa sizede vermeleri gerekirdi

ben 18 yıllık sgk lı ve 4335 gün primim var. ben eşimin işinden dolayı başka şehirdeyim. en son çalıştığım yer adanadaydı bende adanaya gidecek durumda değildim yeni ameliyat olmuştum.adanada bir arkadaşa gönderdik dilekçeyi o götürüp teslim etti evrakları.o arkadaşa hiçbirşey dememişler sadece evrakları verip gelmiş. hiçbirşey dememişler. 14 gün oldu halen bir evrak gelmedi. sizce ne yapmalıyım tekrar adana sgk ya birinimi göndermeliyim acaba.

Siz erken emekliliği haketmişsiniz sanırım o yüzden malulen emeklilik işlemleri uygulanmadı size.erken emeklilik çok daha iyidir.

Siz erken emekliliği haketmişsiniz sanırım o yüzden malulen emeklilik işlemleri uygulanmadı size.erken emeklilik çok daha iyidir.

cevaplarınız için çok teşekkür ederim. ama ben şuan çalışmıyorum,zaten çalışacak güçtede değilim ayrıca ses tellerim ameliyat esnasında zarar gördüğü için ses teli felci olmuşum.şuan konuşamıyorum,nefes almakta zorlanıyorum evin içinde dahi yürüsem hemen yorulup uzanıyorum. o yüzden erken emekliliğe başvuramadım kardeşim.

merhabalar ben bir konu hakkında bilgi almak iztiyorum ben 2009 yılında beyin tümöründen ameliyat oldum ve işın tedavisi oldum daha sonra %62 rapor verdiler şimdi bu yeni çıkan malulen emeklilik yasasından sgkya başvurdum benim ricam beyin tümorü ve epilepsi teşhisi konuldu raporum sürekli ağır özürlü ve iki kere aldım ikiside aynı sgk beni tekrar heyete gönderdi elimdeki raporumu çürütürlermi beni bilgilendirersiniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Normalde son alınan rapor bir önceki raporları geçersiz kılar ama malulen emeklilik için durum daha farklı. Şöyleki malulen emeklilikte hastane oran belirlemiyor ankara maluliyet dairesi malul olup olmadığınıza karar veriyor bu kişi maluldur derse malulen emeklilik talebiniz kabul oluyor yani. Dolayısıyla (KESİN OLMAMAKLA BİRLİKTE) ben bi sakıncası olmayacağını düşünüyorum.

Geri