%65 kas hastasıyım. Bakım parası alabilir miyim?

Alemci

Üye
Üye
merhaba evde bakım ücretiyle ilgili olarak merak ettiğim sorular var. ben %65 engelliyim 2022 maaşı için başvuruda bulundum henüz başvurum sonuçlanmadı ama. şimdide evde bakım maaşına başvurmayı düşünüyorum bana bakım parası verirlermi vermezlermi tam emin değilim bu yüzdende fikrinizi almak istedim. benim engelim yüzde 65 bir çeşit kas hastalığım var hastalık 2-3 yıldır var bende şu an yürümekte zorlansamda az bucuk yürüyebiliyorum evin içinde rahatımda dışarda yada merdiven inip cıkarken çok zorlanıyorum sizce bakım parası alma şansım nedir?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alabilmek için mutlaka "ağır özürlü" durumunda olmanız ve mutlaka kişisel ihtiyaçlarınızı (tuvalet, banyo vs..) tek başınıza yapamıyor olmanız gerekmektedir, SHÇ evde bakım maaşında bu konuda mutlak inceleme yapmaktadır, rapor oranından ziyade bahsedilen fonksiyonları bir başkasının yardımıyla yapıyor olmalısınız, evin içinde rahat hareket edebiliyorsanız netice itibariyle kişisel ihtiyaçlarınızda karşılayabiliyorsunuz dolayısıyla alabilmeniz zor gibi görünüyor ama yinede şansınızı deneyin.

Alemci

Üye
Üye
Teşekkür ederim bu hafta başvuracağız sonucu buraya yazarım.

Tekerlekli Sandalye