%65 Üstü raporu olanlar ÖMSS sınavı sonrası sıkıntı yaşar mı?

mikailtas

Üye
Üye
duyduğum bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim resmi bir bilgi değil bi kaç kişiden duydum %65 üstünde raporu olanlar ömss sonrasında yerleştirmelerde sıkıntı oluyormuş benim raporum gözden ve %69 oranı. kulaktan duyma bilgi ama yinede canımı sıktı bilgisi olan paylaşsın lütfen.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Değil %65, %95'te bile bir sorun yaşanmaz mikailim. Sen kafanı rahat tut.

YassaX

Üye
Üye
mikailtas ; duyumlara itibar etmeyin ... Rapor Oranı Konusunda öyle bir ayrım yapılamaz.. ÖMSS ye Odaklanın ve En yüksek puanı almak icin gayret gosterin..

mikailtas

Üye
Üye
verdğiniz bilgiler için tşk ederim halil abi , özkan bey

YassaX

Üye
Üye
mikailtas ; Rica Ederim ...

mikailtas

Üye
Üye
birde şunu sölesem raporum gözden sağ sıfır görmüyo sol göz %15 gözlükle %90 rapor oranım %69
raporda : kamuda görev alabilr yalnız görme kesinliği olan işlerde çalışamaz. sizce benim durumum ne olur görev verilirse

YassaX

Üye
Üye
mikailtas bey; öncelikle sorunuzu cevaplamak icin cok erken... ÖMSS - 2012 ilk defa yapılacak bir Sınav.. Sınava girip bir puan aldiktan sonra Tercih Kılavuzu yayınlanacak.. Orada Mezuniyet Durumları ve Özür Gruplarına göre tercih listeleri oluşturulacak..Sizin tercih edebileceğiniz bölümler ifade edilecek.. Tercih Sonrası atamanız yapıldıktan sonra da; atandığınız Kurumun 5 Kişilik Mülakatına katılacaksınız ( Şahsen mi ; Yoksa sadece Evraklar bazında mı bilemiyoruz ) .. BUradaki mülakatta amac, atandığınız bölüm ile Özürünüzün uygunluğu karşılaştırılacak, ona gore uygunluk verilip verilmeyecek... mikailtas bey size bir tavsiyem; bu ve buna benzer sorularınızı 29 Nisan 2012 Yani ÖMSS Sınavı Sonrasına bırakmanızve kalan 28 gunu iyi değerlendirip, sadece ÖMSS ye odaklanmanız size cok daha fayda getirecektir.. Önemli olan ÖMSS de en yuksek puana ulasma hedefidir diye dusunuyorum... Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun

mikailtas

Üye
Üye
allah razı olsun allah herkezin gönlüne göre versin inş. bayburttta yaşıyorum halil yilmaz abi ile tanışıyoruz özkan bey ömss soru bankası aldım konu anlatım test çözümleri intern. buldum özürlü pers. mem. sınav. hazır. rehberi diye ona çalışıyorum ayrıyetten cumartesi pazar kursumuz var oraya devamlı katılıyorum açıkçası bi yere varmak için çaba harcıyorum bakalım hakkımızda hayırlısı ise inş. olur allah herkezin gönlüne göre versin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Mikailim, 657'li olursan bi dönerini yerim ona göre. :):)
Şaka bir yana dilerim sınavda başarılı olursunuz...

YassaX

Üye
Üye
mikailtas bey Amin İnşallah ... YUCE RABBIM Herkesin Gonlune Gore versin ... Yanlis size şu hatırlatmayı yapayım.. ÖMSS ile ilgili olarak internet uzerinden aldığınız tum kaynaklar Eski Özürlü Personel Sınavlarına yönelik olanlaridir.. Nerden mi biliyorum ? Şu şekilde açıklayayım : ÖMSS - 2012 Sınav Kılavuzu 17 Şubat 2012 Tarihinde açıklandı... O sizin aldığınız kaynaklarin hepsi daha eski tarihli... ÖMSS Yönetmeliği 3 EKim 2011 tarihinde yayınlandıktan sonra ; Özürlü Personel Kitabı isimlerini ÖMSS olarak değiştirerek, 1-2 içerik değişikliği yapip piyasaya surduler ..Size tavsiyem vereceğim LİNK'teki Bilgileri okumanız ve ona hareket etmeniz :

1-) http://engelliler.gen.tr/f98/omss-sinavinda-hangi-konulara-calismaliyim-12792/
2-) http://engelliler.gen.tr/f98/omssyi-duzenleyecek-olan-osymnin-yaptig-tumi-sinavlarin-arsivi-11372/
3-) http://engelliler.gen.tr/f98/omssye...caya-kadar-calisilacak-konu-basliklari-11747/

mikailtas

Üye
Üye
döner sen gurban olsun osman abiyle yollarım sana:)

mikailtas

Üye
Üye
özkan bey tşk ederim yorumlarınızı devamlı takip ediyorum cevap yazmasamda insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz bundanda mutluluk duyuyorsunuz belli allahta size yardım etsin

YassaX

Üye
Üye
mikailtas; Amin İnşallah.. ALLAH RAZI OLSUN .. YUCE RABBİM inşallah Tüm Engelli Kardeşlerimizin Gönlüne Göre Verir ...

Tekerlekli Sandalye