65 yaş üstü bakıcı olabilir mi?

didierdrogba

Üye
Üye
arkadaşlar ablama şu anda bakıcı eşim var tayin isteyecem ve eşime sigorta yatırmak istiyorum eşime sigorta yatırmak için çalışıyor gözükecek ama çalışmayacak kurum bunu sıkıntı yapmasın diye bakıcı değişikliği yapabiliriz bu durumda annem 65yaş üstü kendisi bakıcı gösterebilir miyiz ?
maaşı tekrar yeni aldık daha bakıcı değişikliği olursa heyet tekrar incelemeye falan gelecek mi bu durumda ?

gülümse_hayata

Üye
Üye
65 yaş üzeri bakıcı olamaz diye bir kural olmadığını biliyorum bakıcı kişi engellinin ihtiyaçlarını giderebilecek durumdaysa bakımını aksatmayacaksa bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum. İnceleme yapıp yapmayacakları kurumun insiyatifine kalmış maaşı yeni almaya başlamışsınız incelemeler yapılmış diye tekrar gerek duymayabilirlerde tam tersi inceleme kararıda verebilirler. Bu konuda net birşey söyleyemeyeceğim.

sinandeniz

Üye
Üye
benim bakıcım olarakta annem yaşıda 68 küsür hatta gülümse hanım ın dediği gibi sağlık sorunu yok ise yani kendisi bakıma muhtaç misali görülürse olmaz elbet tabi bakıcı değişikliğine de tekrar heyet eve kontrole gelme gereği duyuyor

Tekerlekli Sandalye