65 Yaş üstü kişilerin Sağlık raporunun hesaplanması

Elif Yıldız

SMS Activated
Dahiliye : 50
Onkoloji: 20
Ortopedi: 19
Noroloji: 10
Kbb: 16
Göz:5
Annem 75 yaşında . Sağlık raporu " %" kaç olur ? 65 yaş üzerine 10 puan eklenecekmi ?

e) 60 yaşın üzerindekilerde; genel vücut fonksiyon kayıp oranına Balthazard Formülü ile % 10 eklenir. Denilmektedir. Buna göre Tüm vücut fonksiyon kaybı: % 79 oranında bir rapor alırsınız.

Özürlü kişiye farklı rapor uygulaması başladımı..? yani bir başka hastahaneye gittiğimizde önceki hastahaneden aldığımız rapor sonuçları geçerli oldumu bu uygulama başladımı...?

sayın yönetici bir konu var beyni mi tırmalayan sizden onun hakkında bilgi alacaktım.ilk işe girişim 07.07.1993 1976 doğumluyum,geçtiğimiz ay %63 sağlık raporu aldım 6063 gün prim ödemişliğim var halen çalışmaktayım.engelli olarak emekli olmak istiyorum ama kanun maddesini okuduğumda 2008 den sonra işe girenler için diye bir ibare var ben emekli olamazmıyım

Tabiki olursunuz fuat bey. İlk sigortalılık tarihinizi ay gün yıl olarak yazarmısınız. Birde sağlık kurulu rapor oranınızı yenimi aldınız, önceden alınmış sağlık raporunuz varmıydı veya ilk sigortalılık tarihinde en gel durumunuz neydi?

ilk sigrtalı olduğum tarih 07.07.1993 daha önce den engel raporum yoktu.iş kazası geçirdim %20 işkazasından diyabet ve hipo tansiyondan %28 ileri derece uyku apnesinden %35 raporum var balthazard a göre hesaplanınca %63 engel raporum var sosyal politikalar bakanlığından engelli kartımı adım vergi indirimi için başvurdum.daha doğrusu ilk önce vergi indirimi için başvurdum hastaneye sevk ettiler sevk ettikleri hastane bana bu raporu verdi.vergi dairesinden haber bekliyorum.ilk sigortalı olduğumda herhangi bir sağlık problemim yoktu

Anladım emekli olmamanız için hiç bir sebep yok. Sizin bahsettiğiniz 1 ekim 2008 olayı şöyle. 1 ekim 2008 öncesi işe başlayan sigortalılardan emeklilikte vergi indirimi belgesi istenir. yani 1 ekim 2008 öncesi işe giren engellilerin emeklilik günü gelmeden önce vergi indirimi belgesi alma zorunluluğu var.

Hayır üzerine eklenmez. Sizdeki tüm hastalıklar tespit edilip hepsi için ayrı ayrı oran belirlenip daha sonra bı oranlar balthazar formulu ile birleştirilir.

Geri