%67 engelli raporu ile emekli olabilirmiyim?

nillg65

SMS Activated
1985 sigorta girişim var. 87 de bir dogum yaptım. şuan çalışıyorum.. engelli raporu ile emekli olabilirmiyim. 2960 prim günüm var.. bana gelen raporda 193 sayılı gelir vergisi kanunun 31 . maddesine istinaden diyor. bu nedemek. ayrıca raporum ömür boyu. cevaplarsanız sevinirm...

Ezbere yanıtlıyorum . Tek bir rahatsızlıktan mı %67 rapor ..Yanılıyor olabilirim ama ,bu rapora göre 1800 günlük prim yeter gibi ..
Bilen arkadaşlar yanıt verecektir .. bekle

Vergi indirimi belgesi almak için mi başvurdunuz?
Ek olarak %67 lik özürlülük oranı ilk sigortalılık tarihinden sonra mı oldu? Daha önce aldığınız bir sağlık kurulu raporu varmıydı, var idiyse oranı kaçtı?

emeklilik için vergi indirimi dediler bende öyle söyledim. yüzde 67 sonra. daha önce aldıgım bir saglık kurulu raporu yok. ilk defa aldım..

Sırasıyla yanıtlayayım. Siz vergi indirimi için başvuru yapmışsınız. Bundan sonra her ay maaşınıza bir miktar fazla para yatacak. Vergi indirimin ne olduğuna dair ayrıntılı bilgi için şu konulara bakınız
http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-indirimi-nedir-kimler-yararlanir-13358/

http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-indiriminin-maasa-yansimasi-nasil-hesaplanir-26700/

Emekliliğinize gelince. Önünüzde 2 seçenek var
1- Malulen emeklilik
2- Kademeli engelli emekliliği
Buna göre malulen emklilik için 10 yıl hizmet süresi 1800 gün prim şartı varki siz onları yerine getirmişsiniz.
İkinci seçenek kademeli engelli emekliliği. Onun içinde 15 yıl hizmet süresi 3600 gün prime ihtiyacınız var. Hizmet yılınız dolmuş prim gün sayınızda eksiklik var. O eksikliği doğum borçlanması yaparakta doldurma yoluna gidebilirsiniz.

Selamlar,

Doğum borçlanması yapmayı ve bu sayede eksik olan prim gün sayınızı tamamlayarak emekli olmayı düşünürseniz, bu amaçla gerekli nakit bulmakta sıkıntı çekerseniz kesinlikle vazgeçmeyin. SGK ya tek seferde ödeyeceğiniz bu borçlanmayı, sizin için mümkün olan en uygun ortalama günlük hizmet ücreti üzerinden hesaplattırın ve gerekli şartları taşıdığınıza inandığınızda borçlanma için gerekli olan tutarı krediyle gerçekleştirecekseniz size en yakın Ziraat Bankası şubesiyle görüşün. Emekli olacağınızı ve aynı bankadan emekli maaşınızı alacağınızı beyan ederek başvuru yapın. Bu sayede sizin için en uygun bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranını belirleyecek olan Ziraat Bankası size emeklilik yolunda oldukça avantaj sağlayacaktır.

Bu arada ben kesinlikle devlet bankasında çalışmıyor rağmen Ziraat Bankasının erken emeklilik yolunda olan emekli adaylarını bu kadar kolaylaştıran ve uygun faizlerle emekliliğini desteklediğini de yakın bir zamanda, yakın bir arkadaşımdan öğrendiğim için keşke bende öyle yapsaydım diye düşündüm ve o yüzden size yanıt yazdım. :) yanlış anlaşılmaya sebep vermemek için bu açıklamayı yapıyorum.

En kısa zamanda, en hayırlı şekilde emekli olmanız dileklerimle,

bana cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler.. gerçekten aydınlatıcı oldu.. emekli oldugumda sizleride haberdar ederim..:))

sevgili site yönetimi benimde özür oranım %67 işe başlama 01/06/1997 ssk pirim günüm 3720 acaba nezaman emekli olurum 5 aydır raporluyum şimdiden teşekkürler.

kredi borcum vardı 15 000 tl. hiçbir banka emeklilik için kredi vermedi.. emekli olamadım.. malülen olsam çok az para alırsın diyorlar ne yapacagımı bilemiyorum

Geri