% 68 oran ile sevinememek :(

hakansezer

Üye
Üye
Merhaba,

Bugün onaylanan %68 2 yı süreli yazan raporum var. Ama raporda vergi indirimi ile alakalı bir hane yazılmamış engelli kartı sosyal yardım vs.. yazılar var.

25 yıllık çalışmışlığım var bu durumda vergi indirimninden faydalanabilirmiyim ve emeklilik için başvurabilirmiyim.

*Ayriyetten sağlık kurulu bu raporu sürekli yaparsa 2 yıl sonra tekrar rapor almama gerek olacakmı?

* 2 yıl sonra tekrar bölümlerden sağlık kuruluna girmem mi gerekecek. ( uyku apnesi için 1 yıl gün alarak test yaptırmıştım tekrar mı aynı şeyleri yaptıracağım bu durumda)

**Maliye sağlık kurulu bu raporumu

KBB-
Nöroloji-
uyku apne+astım
dm II
Ht
Bel fıtığı bölümlerinden aldığım toplam 68 oranımı sürekliye çevirebilirmi? Astım başlangıcından dolayı süreli verdiğini düşünüyorum. Astım oranı olmasa bile 55 oran yapıyor sürekliye çevirirse bir daha rapor almama gerek olurmu.

şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, raporu hangi amaç için alıyorsanız veya hangi haklardan faydalanmak için kullanacaksanız o ibarelerin rapora yazılmasını istemeliydiniz. Bunun dışında 25 yıllık çalışmışlığınız göz önüne alındığında sizin rapor oranınız yüzde 40 geçse bile anında emekli olursunuz. Rapor güncel olduğundan bu raporla emeklilik için başvurabilirsiniz. Vergi indirimi aktif olarak çalışanlara verildiğinden zaten emekli olunca vergi indirimi almanızın bir anlamı yok.
Son olarak başta dediğim gibi size yüzde 40 bile yetiyor. Ve rapor alınırken tüm branş dr ları sizi muayene eder buna rağmen astımı görmezden gelirmiler bilemiyorum. Biraz size biraz dr a bağlı bir durum bu.

hakansezer

Üye
Üye
Merhaba,

Sıkıntı 2 yıl sonra aynı telaşı aynı problemleri yaşamak istemeyişim. Uyku apnesinden muayene olmak sonuç vs... süreç 4 ay sürdü. Aynı şeyleri yine yaşayacağız.

sıradan

Üye
Üye
halıl bey eger aldımız raporda rapor da vergı ındırımı için muracat yoksa rapor çıktıktan sonra basvurabilirmıyız ankaraya gonderıp

Tekerlekli Sandalye