%70 özürlü oğlum adına otomobil alabilir miyiz?

slm herkese benım de bır sorum var halıl bey vede ozkancey bey benı oğlumun raporu 70/vede ben bir araba alabılr mıyız bız vergı indırımımız var

faruk54 araç alımları konusunda benim malesef bilgim yok.. Zaten bildiğim konuları mutlaka cevaplandırıyorum...

Oğlunuz için alınacak raporda "H sınıfı ehliyet alır, özel donanımlı kullanır" ibareleri olursa evet oğlunuz adına ÖTV indirimli otomobil alırsınız. Alınan bu aracı oğlunuzdan başka hiç kimse kullanamaz. Zira sakatlık oranı %90 ve altı olanlar adına aracı sadece kendileri kullanabilir. Vegi indiriminizin olup olmamasının konuyla bir alakası yok.

halıl abı ben sol kol ozurluyum otv den yararlnmıorumm ds h dınıfı ehlıytım var ozurluden arac satın alabılırmıyımmm

Arkadaşlar özrülü durumlarını bi amaca çevirmeyelim lütfen.Bakıyorumda sakat olalım raporlar 70 leri 90 ları görsün yeterki araba alalım derdinde bazıları ne vardıki bizde SAĞLAM İNSANLAR gibi olsaydıkda ARABA ÖTV KDV boş hikayeler..

Aly71 arkadaşımıza cevap:

sol kol özürlüler ÖTV.siz araç alamıyor.
Yinede sorunu cevaplayayım: Engelliden araç alabilirsiniz.

Not: 2 el araçlarda ÖTV olmadığından illa engellilerden araç alımı gibi prosedür olması gerekmiyor.

Geri