%70 özürlü telasami hastasıyım ÖTV'den indirimli araç alabilir miyim?

slm %70 özürlü hemotopik yani talasemi majör teshisli raporum bulunmaktadır bedensel olark hiç bir sikayetim bulunmamaktadır.ben bu roparamla özürlü arac alabiliyormuyum mtv ötvden yararlanabilirmiyim arac alabiliyorsamda ? en az kaç kisi birinci derece aileden ehliyetli gösterebilirim yoksa sadece benmi kullanabilirim. ayrıyetende b sınıfım ehliyetim bulunmaktadır bedensel engelli olmadıgım için b sınıfı ehliyetimle aldıgım aracı kullanabiliyormuyum. saygılarımla...

Alamazsınız, çünkü ötv den indirimli araç alabilmeniz için "özel donanımlı araç alabilir" ibareli rapor almanız gerekiyor, bu raporu almak için vücut uzuvlarında kayıp olması lazım, ancak sizin rahatsızlıgınız özel bir donanım gerektirmiyor dolayısıyla ötvden indirimli araç alamazsınız.
Ayrıca aileden birisinin sizin adınıza araç alması için en az %90 raporunuz olması gerekmektedir.

dogrudur gerektirmiyor cünki ellerim ve ayaklarım tutuyor gözlerim görüyor sadece iç hastalıklarından kaybım var benim o yüzden sürekli olarak %70 raporu verdiler.peki saglık kurulu raporuna dediginiz ibare eklenirse alabilirmiyim? alırsamda ben tekmi kullacam o aracı yoksa babam ve kardesimde kullanabilecekmi? tesekür ederim...

El ayak ve vücut uzuvlarını kaybetmeyen birisine özel donanımlı araç alabilir ibareli rapor vermezler zaten sizin özel bir donanıma itiyacınız yok dolayısıyla siz araç alamazsınız ailenizden birisinin alması için size en az %90 verilmesi gerekir.

Geri