%76 oranında raporum var. Bugün sigortalı olsam ne zaman emekli olurum?

selamunaleyküm abi benim 2008 yılında almış oldugum %76 agır ve sürekli özürlü raporum var 2022 den faydalanıyorum 30 yaşındayım ve bugüne kadar hiç sigorta girişim yok özel bi işyerinde bu raporumla sigortalı işçi olarak çalışabilirmiyim erken emeklilik falan söz konusu olurmu kaç yılda emekli olabilirim ssk girişi yaparken nereye başvurmam gerekiyor işe girişte ve emeklilik zamanı geldiginde tekrar heyete girmem gerekecekmi bi yardımcı olsanız SAYGILARIMLA TEŞEKKÜR EDERİM.

özel bi işyerinde bu raporumla sigortalı işçi olarak çalışabilirmiyim ssk girişi yaparken raporumla nereye başvurmam gerekiyor 2022 maaşım direkmi kesilir yoksa benimmi bildirmem gerekiyor işe girişte ve emeklilik zamanı geldiginde tekrar heyete girmem gerekecekmi sorusunuda yanıtlasanız sevinirim.

Özürlü işci statüsünde işe gireceksin. İşveren gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. SSK lı çalışmaya başladığında 2022 maaşının kesilmesi için dilekce vermek zorundasın.

işe girişte ve emeklilik zamanı geldiginde tekrar heyete girmem gerekecekmi sorusunuda yanıtlasanız sevinirim.

İşe girişte isterlermi bilemem. Emeklilik zamanına 15 yıl var o zamana çok değişiklik olur. Şimdiden bişey söyleyemeyiz.

Peki benim vergi indirimi almam gerekiyormu yani bu vergi indiriminin benim konumla bi alakasi varmi halil abi siteden okuyorumda çalişan arkadaşlar vergi indiriminden falan bahsediyorlar...

1 Ekim 2008 sonrası işe giren SSK mensubu engellilerin vergi indirimi belgesi almak gibi bir zorunluluğu bulunmuyor.

halil abi ben özel şirekette özürlü işçi statüsünde işe girersem burada çalışırken aynı zamanda ilkokul mezunu oldugum için ömss sınavında kuraya katılabilirmiyim yoksa buradan çıkışımı veripmi kuraya başvurmam gerekecek...

Geri