76 Yaşındaki alzhemier hastası için bakım ücreti alabilir miyiz?

pesimet

Üye
Üye
bnm kayınvalidem 76 yaşında emekli aylığı var kendisi alzheimer hastası aynı zamanda sadece tuvaletine gitme dışında hiç bişey yapamıyor 2 çocuğum var eşim 1000tl aylık alıyor müracaat etsem bakım ücreti alabilirmiyim.tşk ederim şimdiden

gülümse_hayata

Üye
Üye
pesimet Emekli maaşı olması evde bakım maaşına engel değildir. Fakat bunun belli kriterleri var öncelikle alacağınız sağlık raporunda ağır özürlü ibaresi olması gerekiyor bu demek oluyorki kişi bir takım temel ihtiyaçlarını kendisi gideremiyor örneğin tuvalet banyo gibi bir takım ihtiyaçlarında bir başkasına ihtiyaç duyuyor olması gerekiyor. Ayrıca eve giren aylık gelir kişi başına bölündüğünde 423 tl geçmiyor ise evde bakım maaşı için başvuruda bulunabilirsiniz.

pesimet

Üye
Üye
tuvaletine gide biliyor zorlada olsa ama onun dışında hiç bişey yapamıyor özellikle alzehimer olduğundan beri ben yemek vermezsem ilaç vermezsem aklına gelmez yürüyüşü çok zor evden dışarı çıkamıyor evde bastonla sade tuvalet ihtiyacını karşılıyor bazen yetişemiyor ben baş vurmadan sizin bilgilerinizden faydalanmak istedim çok tşk ediyorum size

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Büyük ihtimalle rapor alırsanız başvuru yaptıktan sonra eve gelen uzman heyete anlatırsanız durumunu detaylıca maaşı bağlanacaktır.

Tekerlekli Sandalye