8 gün sigortalı gözüktüm. 2022 maaşımız kesilmişmidir?

dorukcanm5

Üye
Üye
Selamun Aleykum, Annem kardeşimden 2022 aylığı alıyor. Ben abisiyim bir sigortalı işe girdim 8 gün sonra işten çıkardılar. Sigortam kapandı. Maaş sigortam olduğu için kesilmişmidir? Ve Böyle birşey duydum En fazla 90 gün sigortalı olma hakkımız varmış. 91. Günde para kesiliyormuş. Bu konuda bilgisi olan lütfen yardımcı olabilirmi?

septik

Editör
Editör
A slm, bahsettiğiniz 90 gün sgk primi eski yönetmelikte vardı şuan geçerli değil üstelik 2022 alan kişi için geçerliydi. Yeni yönetmelikte ise sizin durumunuzda hane gelirlerine bir artış olduğu taktirde ki işe girmişsiniz sydv na bildirmeniz gerekirdi çünkü 2022 alabilmek için hanedeki tüm gelirler toplamı hanede yaşayan kişi sayısına bölümünde 483 tl yi aşmamlı, gerçi hemen işten ayrılmışsınız büyük ihtimalle sorun yaşamassınız, e devletten sosyal güvenlik ve sigorta bölümüne girip hemen üst sıralarda sosyal yardım bilgileri sorgulama kısmından durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

dorukcanm5

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] E-devlete baktik devam ediyor diyor. 1ay sonrada para yaticak. 8 gun sigorta umarim sorun yasatmaz prim bile yatmadi.ve 1 gun sigortali olsak diger gun adam hastalansa isten cikarsalar maasin hemen kesilmemesi lazim. Sure olmasi lazim bence. İnsanlik hali ne olcagimiz belli degil

dorukcanm5

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] E-devlete baktik devam ediyor diyor. 1ay sonrada para yaticak. 8 gun sigorta umarim sorun yasatmaz prim bile yatmadi.ve 1 gun sigortali olsak diger gun adam hastalansa isten cikarsalar maasin hemen kesilmemesi lazim. Sure olmasi lazim bence. İnsanlik hali ne olcagimiz belli degil. Bu arada kisi basi geliri gecmiyoruz.

septik

Editör
Editör
[MENTION=20484]dorukcanm5[/MENTION]

Benim bahsettiği son yönetmeliğe göre 2022 maaşı alan kişinin sgk lı olmaması 1 veya bir kaç gün, yaşadığı adrestekilerin sgk lı olması demek mevcut gelirlerine ek olarak değerlendiriliyor, sizin konunuzda bir gelir artışı söz konusu değil dolayısı ile sorun çıkacağını zannetmiyorum.

Ayrıca tekrar bir işe girmeniz durumunda sydv na bildirmek zorundasınız, gelir testine tabi tutarlar ve 483 tlnin altında kalan gelir çıkarsa sorun çıkmaz sizde çalışabilirsiniz, diyelim işe girdiniz ve sydn na bildirdiniz kişi başı 483 tl yi geçen bir gelir görüldü ve 2022 maaşı kesildi ve siz tekrar işten ayrıldınız bu durumda tekrar sydv na 2022 maaşı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye