%80 Engelli birisi babasının ssk' sından yararlanabilir mi?

eser37

Üye
Üye
merhaba arkadaslar konuyu nereye yazacağımı bilemediğim için buraya yazıyorum geleyım soruma ben yüzde 80 oranında engelliyim ssk'lı olan babamın ssk sından yararlanabilir mıyım?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba eser,
Sakatlık oranın maluliyet derecesinin (%60) üzerinde olduğu için anne yada babanın sağlık güvenlik güvencesinden yararlanma hakkın var.

eser37

Üye
Üye
peki hemen yararlana bilir miyim peki yapmam gerekenler var mı? ya hastahaneye gittiğimde itiraz ederlerse??

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Elindeki sağlık kurulu raporu güncelse elindeki raporla birlikte SGK'ya giderek babanın sağlık güvencesinden yararlanmak istediğini söyle onlar gerekeni yaparlar. yok eğer rapor güncel değilse SGK seni yeni rapor almak için hastaneye sevk eder.

eser37

Üye
Üye
elimdeki rapor 3 yıllık rapor sürekli kullanma yetkisine sahibim fakat raporun arkasında 2022 yararlanmak için yazıyorr tahminim bir sorun cıkarsa o yazıdan cıkar..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır raporun kullanım amacıyla ilgili bir sorun çıkacağını sanmıyorum. illada yeni rapor isterlerse sende yenisini çıkarırsın. ama yeni rapor istemeleri düşük bi ihtimal gibi.

Tekerlekli Sandalye