%80 Kronik engelim var ÖTV indirimli araç başvurum red edildi?

Fırat kocadayı

Üye
Üye
Arkadaşlar benim yüzde 80 engelli raporum var kronik hastalığımdan dolayı ve sol ayağımdada kısalık ve ganastroz var ötvden faydalanmak için başvuru yaptım komisyondan 78 ve 10.02 kodlarını aldım heyettende raparo özel tertibatlı araç kullanması gereklidir yazıyo ama maliye kabul etmedi maliyenin kabul etmemesinin sebebi ise ortapedi doktoru yüzde 12 ve 13 yazdı ama bu oranlar heyet raporuna yüzde 5 olarak yansıdı bu yüzden maliye kabul etmedi benim sorum şu ortepedi muayene kağıdına yüzde 13 kısalık yüzde 12 de ganastroz yazdı bu ikisinin ortalaması yüzde 5e mi denk gelir

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, siz kronik hastalık nedeniyle değilde sol bacak kısalığı nedeniyle ÖTV den faydalanırsınız. Zaten size verilen kod 10.02 otomatik vites araç kullanır anlamına gelirki bu ibare sol bacak engelliler için ÖTV den faydalanmak için yeterli. Ve fakat otomatik vites araç kullanır ibaresine rağmen heyetten çıkan tertibatlı araç kullanır ibareleri bir biriyle çelişiyor. Bence sorun burada yoksa rapor oranıyla alakalı bir durum değil.

ahmet34

Üye
Üye
komsu iki maaslı ogretmen.iki evi..arabası 60 bin tl lik 3 yasındaydı
sonra idrar kesesi alınmıs.harici makina tasıyor.yuzde 92 engel vermisler.ama yurumesi gitmesi gelmesinde araca binmesinde sorun yok.sanki engelsiz biri gibi
gitti 250 bin tl lik arası 100 kusur bine aldı.para itiyacı araba ihtiyacı yoktu
oysa yuzde 87 engelli olup eski 25 yasında aracla gezenler var.sonuc olarak pes etmeyin csbalayın..konusun..

Tekerlekli Sandalye