%80 oranında raporum var sakat statüsünde çalışmıyorum malulen emekli olabilirmi yim?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
selamun aleyküm...ben askerden %65 engelli raporum varr ..

calıştim işyeri beni sıgortalı yapti zaman sakatlı olarak göztermemişve vergi indiriminden faydalanmadim. şimsi 2500 gün pirimin var .%80 raporum sizce malülen emekli olma sansim varmii

vergi dairesine dosyami verdim orasida.ankaraya gönderdi .daha dosyam gelmedi ankaradan .

inşallah anladınız nedemek istedim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Malulen emeklilik te ilk işe girildiğin de maluliyet derecesinde yani %60 oranında sakatlığınızın olmaması lazımdı. Sizin varmış dolayısıyla malulen emekli olamazsınız.

Yalnız sorunuzda ki diğer kısımları tam anlayamadım. Şu an çalıştığınız yerde "sakat statüsünde" çalışmıyormusunuz?

E

ENB ÜYESİ

Guest
hayır "sakat statüsünde" calışmiyordum..3 ay önce sgk müdürlüne baş vurdum .orasi beni vergi dairesine gönderdi vergi daireside beni .hastaneye gönderdi hastaneden rapor aldim..hastane raporu vergi dairesine gönderdi vergi daireside ankaraya göndermiş dosyayı .dosya ankaradan gelmedi ..

benim ögrenmek istedim..
calıştim yer yanlışlık yapmış .sakat olduğum halde. beni sakatlı göztermemiş bunan itiraz ede bilirmim acaba.böyle bi hakkım varmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sakat statüsünde çalışıp calışmamanın pekde bir önemi yok emeklilik süreniz geldiğiniz de %40 ve üzeri bir rapor alırsanız erken emekli olma hakkını elde etmiş olursunuz. Zaten vergi indirimi için başvuruda bulunmuşsunuz maliye nin onayından sonra vergi indirimi hakkı elde ettiğinizde ortada bir sorun kalmaz zaten...

E

ENB ÜYESİ

Guest
öncelikle cavaplarınız için çok teşekkür ederim..
peki bişey daha soracam.vergi dairesi beni hastane e göndermişti rapor almam için. rapor aldim%80 vermişler
2500 günde pirimim var emekli ola bilirmim sizce??

E

ENB ÜYESİ

Guest
işe başlangıç tarihi .01/10/1999. .doğum tarihim 04/15/1974

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
%80 raporla 15 yıl hizmet süresi, 3600 gün primle emekli olursunuz. Bu durumda 2014 yılın da emeklisiniz.

Tekerlekli Sandalye