%80'lik rapor oranım %59'a düşürülmesi, emekliliğimi nasıl etkiler?

1999 aldıgım raporumla 2007 subat ayında ozel sektorde ıscı olarak ıse baladım ılk kez %80 ıken raporum ıse basladıgımda sakatlık ındırımı ıcın gelırler ıdaresınden ıs yerıme gelen raporum %59 a dusuruldu ben bu sartlarda kac pırım gune ve yılda emeklı olabılırım.
2 ıncı sorum ben 12 yasımda gecırdıgım tıren kazası sonucu sol dız altı sag dız usttu protez kullanmaktayım %80 raporum oldugu halde 2 ayagı protez kullanan bır engellı olarak %59 a dusurulmesı normalmı sızce ve bu sonuc emeklılıgıme nasıl bır etkı yapar 1 ekım 2008 gun oncesı ozurlu olarak ıse baslamama ragmen.tesekkur edıyorum.
saylılar

İlk işe giriş tarihinizi ay/gün/yıl olarak yazabilirmisiniz yeniden?
Bu arada alt ekstremitede verilen sakatlık oranları şu şekilde sıralanıyor:
-Hemipelvektomi: %65
-Kalça dezartikulasyonu: %50 (100)
-Diz üstü
Proksimal [Üste/Kalçaya yakın]: %50 (100)
Orta ve distal [Alta/Dize yakın]: %48 (95)
-Diz dezartikülasyonu: %45 (90)
-Diz altı
Proksimal [Üste/Dize yakın]: %43 (85)
Orta ve distal [Alta/Ayağa yakın]: %40 (80)
-Syme (ayak): %38 (75)
-Chopart (orta ayak): %31 (62) [100]
-Transmetatarsal: %25 (50) [71]
-Birinci metatarsal: %10 (20) [28]
-Diğer metatarsallar: %3 (5) [7]
-Metatarsofalangiyal (MTF) eklemden itibaren tüm parmaklar: %11 (22) [31]
-MTF eklemden başparmak : %6 (12) [17]
-İnterfalangial eklemden başparmak: %3 (5) [7]
-MTF eklemden diğer küçük parmaklar: %1 (2) [3]

ıse gırıs tarıhım 01 02 2007 sol dız altı proksımal ustte dıze yakın dız usttu proksımal ustte kalcaya yakın ampıtsyonlusu.

%80 ve üzer bir raporla, 15 yıl, 3600 gün, %60-79 arası raporla, 18 yıl 4000 gün, %40-59 arası raporla 20 yıl, 4400 gün prim sayısıyla emekli olursun. Hastalığına verilen rapor oranlarını yukarıda yazdım. Sana haksızlık yapılıp düşük oran verildiğine inanıyorsan yeniden rapor için muracaat edebilirsin.

tesekkur ederım halıl bey verdıgınız cevaplar ıcın su an 5 yıla yakın bır sıgarta pırım gunum 1800 gune yakın onumde eskı yasaya gore 10 yılım var yanı yasaya gore %80 den %59 a raporumun dusurulmesı su ankı yasaya gore oyle anlasılıyor 20 yıl 4400 gune gore emeklı olabılıyorum malesef ben yenı yasaya gore 5 yıl ve 800 gun fazla calısmam gerekecek.pekı %59 a dusurulen raporuma ıtıraz etmem gerekıyor eskı yasnın bana vermıs oldugu 15 yıl ve 3600 gunden emeklı olmam ıcın pekı halıl bey bu sartlarla benım yerımde olsanız su anmı ıtıraz ederdınız yoksa 10 yıl bekleyıp pırım gunu ve yılı tamamlayıp oylemı ıtıraz ederdınız?

Bekler 9.5 yılın sonunda itiraz ederdim. Aradaki fark ufak bi fark olsa dikkate almayın derdim ama baya baya bi fark var.

bende sızın gıbı dusunuyordum halıl bey konulara vakıf olmanız cozum yoluda benı ve benım gıbı sorun yasayan arkadaslara ılgınız ve alakanız ıcın cok tesekkur edıyorum.saygılar

Geri