%90 altinda raporum var

Ballantines

Üye
Üye
% 68 raporum var tek elimde , iki ayagımda ve tek gözümde engelim var yürüyebiliyorum ama ayaklarımın birbirine sürterek yürüyorum normal otomatik araç alsam kardeşim benim şöförlüğümü yapabilir mi böyle araç alabilir miyim

ayegos

Üye
Üye
Ayaklarınızda sorun var ise .. doktorunuz özel tertibatlı araç derse sadece siz kullanabılırsınız .. tertıbatsız otomatık verırse kardeşinde kullanabılır ..

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

balkesli

Üye
Üye
Ayaklarınızda sorun var ise .. doktorunuz özel tertibatlı araç derse sadece siz kullanabılırsınız .. tertıbatsız otomatık verırse kardeşinde kullanabılır ..

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

sizin dediğiniz 2016 öncesi geçerliydi yeni kanun bu şekilde.

Herhangi bir engeli bulunmayan kişilerin kullanımına uygun olarak üretilmiş olan aracın teknik donanımlarında hiçbir değişiklik yapılmadan, engelli kişinin sağlık raporunda belirtilen tertibatın ilave aparatlarla taktırılmış olması halinde, bu araç araç sahibinin eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından da kullanılabilir. Aracın engelli veya bu kişiler tarafından her iki şekilde de kullanılabileceğinin yetkili kurum ve kuruluşlarca belgelendirilmesi şarttır.

balkesli

Üye
Üye
% 68 raporum var tek elimde , iki ayagımda ve tek gözümde engelim var yürüyebiliyorum ama ayaklarımın birbirine sürterek yürüyorum normal otomatik araç alsam kardeşim benim şöförlüğümü yapabilir mi böyle araç alabilir miyim

aldığınız aracı otomatik vites yada özel donanımlı olarak kullanacağınıza doktorlar karar verir otomatik vites olursa kardeşiniz kullanır özel donanımlı olursa yetkili kurumun takılan aparatlar normal kullanıma engel değildir diye onay verirse kardeşiniz yine kullanır.

Tekerlekli Sandalye