90 günden fazla sigortalı oldum. Hesabıma yatan 2022 maaşını almalımıyım?

AxSİ

Üye
Üye
merhaba konu ile ilgili araştırma yaparken arama motorunda sitenize eriştim.Fakat konu ile ilgili bağlantıyı üye olduktan sonra bir türlü bulamadım bu yüzden konu açmak zorunda kaldım...
Benim sorum şu:
Ben sigortalı bir işe girdim ve yıl içinde tplam gün sayım 90 günü aştı .aynı zamanda sigortalı ile girdiğim günde maaşımın iptali için başvuruda da bulundum fakat üç ay sonra doğal olarak sakatlık maaşım hesabıma yedinden yatırılmış.acaba ben bu 3 aylım maaşı çekersem bana geri bir dönüşü olur mu bu durumun?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Biraz riskli durum neticede yönetmelik 90 günü geçmezse maaşı alabilir diyor ama sgk bazen mağdur edebiliyor bu konuda şöyle bir önerim olabilir, malmüdürlüğüne yada sgk ya giderek şu şu tarihte maaşı alırken X tarihte işe girdim ... tarihte maaşı kestirme talebinde bulundum ancak bana şu dönem maaşı yatmış maaşı almam hlinde cezalı duruma düşermiyim parayı alayımmı diye yazılı sorup yazılı yanıt istemeniz halinde alacağınız cevaba göre hareket edersiniz en mantıklı yok böyle görünüyor.

AxSİ

Üye
Üye
tşk ederim öneri ve ilginiz için. evet en mantıklı çözüm bu.büyük ihtimallede mal müdürlüğüne sorarım yazılı olmasada sözlü olarak muhakkak ta çekmeyin diyeceklerdir ama yinde sormamda fayda var.çünkü kendi kendine geride alınır mı onuda bilmiyorum.

AxSİ

Üye
Üye
bu arada özlem adında bi kullanıcı daha var ben özlem') yaptığım halde profilime tıkladığımda o isim ve profil geliyor moderatörseniz halledebilir misiniz bu sorunu

Tekerlekli Sandalye