%90 raporda ÖTV den yararlanır ibaresi olmalı mı?

Serkan8484

Üye
Üye
Merhabalar

Annem için ÖTV muafiyetin den yararlanmak için sağlık kuruluna başvurduk genel oranlar şu şekilde

*Göz
Sağ göz 1m parmak sayma
Sol göz 2m parmak sayma (muayne sırasında duydum)
Yaptığım hesaba göre %74 geliyor

*Kardiyoloji ( doktor kendi bilgi verdi )
Kalbinde stent var . %30
Tansiyonu var %10

*İç hastaliklari
Tıp 1 şeker hastası %20

*Fizik tedavi
Baston ile yürüyebilir %24

*Nöroloji
Şekere bağlı sinir sıkışması %10 ( doktor kendi bilgi verdi)

Ben normalde balthazarda göre hesapladigimda %90 üzeri çıkıyor fakat korkum bize ilk verilen kağıtta raporu alma nedeni sorusuna ÖTV indirimini işaretlememi ayın 30unda heyete giricez , acaba işaretlememizmi gerekiyordu , heyet için öneriniz nedir

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor oranı %90 üstü olanlar için raporda ötv den yararlanır gibi gibi bir ibarenin olması yasal olarak şart koşulmuyor ancak uygulamada bunu istiyorlar. siz yinede o ibarenin eklenmesini isteyin.

Serkan8484

Üye
Üye
Halil Bey Merhaba
Cevap vermissiniz ,rahatsız ediyorum ama
Benim korkum ÖTV indirimi için başvurduğumu söylediğimden %90 yerine %89 vermeleri bazı formlarda ÖTV indirimi diye bahsederseniz %90 üzeri vermezler diyorlar o bakımdan merak ettim heyete giricez cuma gunu . Hesaplamaya göre %90 üzerine geliyor fakat böyle bir problemle karşılaşırmiyiz karşılaşırsak anında itiraz edebilirmiyiz.
Teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Halil Bey Merhaba
Cevap vermissiniz ,rahatsız ediyorum ama
Benim korkum ÖTV indirimi için başvurduğumu söylediğimden %90 yerine %89 vermeleri bazı formlarda ÖTV indirimi diye bahsederseniz %90 üzeri vermezler diyorlar o bakımdan merak ettim heyete giricez cuma gunu . Hesaplamaya göre %90 üzerine geliyor fakat böyle bir problemle karşılaşırmiyiz karşılaşırsak anında itiraz edebilirmiyiz.
Teşekkürler
Siz söyleyin bence. Öyle bir şey olacağını hiç sanmıyorum.