%90 Raporla araba almak istiyorum

Yasin123

Üye
Üye
hastamız zihinsel engelli %90 raporu var 80 bin liralık araba kaç bin liraya gelir bize

Yasin123

Üye
Üye
bayiler daha fazla fiyat çıkartıyor yardım eder mısnız lutfen ya

Setnaf

Üye
Üye
Benim %90 nın üzerinde raporum var araba almak istiyorum nerden başlamalıyım bilgilendirirseniz sevinirim. Ödeme seçenekleri nelerdir. Peşin ödeme imkanım yok kendi maaşımızdan taksit yapılıyormu mesala

CASPER_VIA_M1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

balkesli

Üye
Üye
2 şekilde araba alabilirsiniz kendiniz kullanacaksanız engelli ehliyetiniz olması gerekli ve alacağınız aracı el ile kullanacağınız için araç tertibatlı olacak.
bir diğeri ise %90 ve üzeri raporunuz olduğu için sadece raporla gidip otomatik yada manuel vites araç alabilirsiniz ancak bu alınan araca tertibat takılamaz ve siz kullanamazsınız.

yıl sonunda firmalar ellerindeki o yıla ait modeldeki arabaları bitirmek için cazip kampanyalar yapıyorlar her firma değişik ödeme kampanyaları sıfır faizli krediler veriyorlar ödeme şartlarını firmalarla konuşmanız gerekli.

Setnaf

Üye
Üye
Bugün bayiye gittim araba almak için ihtiyaç kredisi ile alcam dedim. Araba alırsanız bakıcı maaşınız ve kendi maaşınız kesilir dediler. Sosyal yardımlaşmayı aradım oradan da aynı şeyi dediler. Bu nasıl bir saçmalıktır anlamak güç.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım maaşının kesilip kesilmeyeceğine bayi karar veremez. Onlara yabancı konu çünkü. Bakım maaşı için bakılacak şey belli. Kişi başı gelir aşılıyor mu aşılmıyor mu? Aşılmıyorsa sorun yok. Bu kadar basit. Alacağınız araç ek gelir getirmediğinden bakım maaşının kesilmesi saçma olur. Size önerim telefonda sormayın. Telefonda sorarsanız baştan savma yanıt verirler. Siz SHÇ e yazılı olarak sorun. Onlarda size yazılı yanıt vereceğinden dayanak göstererk yanıt vermek zorundalar. Bakalım o zaman hangi maddeyi dayanak gösterecekler.

Setnaf

Üye
Üye
Sıfır araç olunca o limitin aşılacağını söylediler. Bir de engellilere ihtiyaç kredisi veren bankalar var sözde ama bankalar öyle demiyor maalesef

Tekerlekli Sandalye