%90 üstü engeli olan engelli üzerine araç alındığında yeşil kart, bakıcı ve 3 aylık

ihsan özkan

Üye
Üye
%90 üstü engeli olan bir engellinin evli olan kız kardeşi engelli kardeşi üzerine araç alındığında yeşil kart, bakıcı ve 3 aylık maaşları iptal olurmu? yardımcı olabilirmisiniz

okatur

Üye
Üye
Alınacak aracın 120 de 1 is eve giren gelire eklenir 3 aylık için bir 582 TL yi geçerse 3 aylık kesilir yeşil kartta iptal olur bakım parası için ise 967 TL yi geçerse oda iptal olur eve giren toplam gelir ne kadar ve alınacak aracın KDV ve ötv hariç fiyatı ne kadar, ve kaç Kişisiniz bunları söylerseniz daha rahat yardımcı olabilirim....

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=20955]ihsan özkan[/MENTION]

Engelli adına indirimli araç alındığında büyük ihtimalle bakım maaşı kesilmez fakat birçok arkadaşımızın beyanlarında 2022 maaşlarının kesildiğini biliyoruz dolayısı ile çok riskli bir durumdur,

okatur

Üye
Üye
[MENTION=20955]ihsan özkan[/MENTION]

Engelli adına indirimli araç alındığında büyük ihtimalle bakım maaşı kesilmez fakat birçok arkadaşımızın beyanlarında 2022 maaşlarının kesildiğini biliyoruz dolayısı ile çok riskli bir durumdur,
Benimde üzerime araç var ama abim ile oturuyorum ama bekar olduğum için annem ile birde arabanın 120 birini gelire sayıyorlar abimin maaşını kaale almıyorlar sydv müdürü söyledi bana

septik

Editör
Editör
[MENTION=3970]okatur[/MENTION]

Evet haklısın normal şartlarda 2022 yönetmeliğine göre aracların 120/1 i gelir kabul edilmesi gerekiyor, fakat uygulamalarda bırak 0 araç almayı 2. el bir araç alımında bile gelir krıteri 483 tl altında kalanların maaşlarının kesildiği konusunda bilgi vereen bir çok arkadaşımız var, burda sydv araç alımını görüyor ve mütevelli heyetine bildiriyor ve heyet kendi insiyatifini kullanarak kişi 483 tl muhtaçlık sınırı altında yaşamasına rağmen nasıl o aracın giderlerini karşılayabiliyor veya nasıl bir araç alacak para sahibi olabiliyor gibi tutarsız kararlar alabiliyor demekki, ve kesin bir dil kullanmamaya çalıştım bence risk diyorum.

okatur

Üye
Üye
[MENTION=3970]okatur[/MENTION]

Evet haklısın normal şartlarda 2022 yönetmeliğine göre aracların 120/1 i gelir kabul edilmesi gerekiyor, fakat uygulamalarda bırak 0 araç almayı 2. el bir araç alımında bile gelir krıteri 483 tl altında kalanların maaşlarının kesildiği konusunda bilgi vereen bir çok arkadaşımız var, burda sydv araç alımını görüyor ve mütevelli heyetine bildiriyor ve heyet kendi insiyatifini kullanarak kişi 483 tl muhtaçlık sınırı altında yaşamasına rağmen nasıl o aracın giderlerini karşılayabiliyor veya nasıl bir araç alacak para sahibi olabiliyor gibi tutarsız kararlar alabiliyor demekki, ve kesin bir dil kullanmamaya çalıştım bence risk diyorum.

Yani saldım çayıra mevlam kayıra misali mütevelli heyetinin insafına kalıyor iş desene bu kadar tutarsız karar verebilme yetkisini nereden alıyor bu mütevelli heyetindeki memurlar ona şaşıyorum

gececi01

Üye
Üye
bakıcı maaşı ve engelli maaşı kesilmiyor ancak yeşil kart, kömür, yetim maaşı,gıda ve ayni yardımlar v.s gibi küçük yardımlar alamıyorsunuz ben engelli aracı aldım 65 bin tl ye düştü evde bakım maaşı ve engelli maaşı almaya devam ediyorum ancak çalışmadığım halde yeşilkart kömür ve çocuklarıma yetim maaşı araç tesbiti nedeni ile kesildi ısrar ettiysemde vermiyorlar.

okatur

Üye
Üye
Çanakkale
67f9e004582c0a29177390593ea1838d.jpg

Tekerlekli Sandalye