%90 üzeri tertibatsız aracı kimler kullanabilir.

srchacker

Üye
Üye
Arkadaşlar öncelikle selamlar..
%90 üzeri aracı kimlerin kullanabileceğini birçok yerde okudum fakat tam anlamıyla açıklayıcı değil..bugün trafik şubeye gittim ruhsatı gösterdim 3. Dereceye kadar yakın akrabalar vs kullanabilir eğer akraba değilse noterden iş akdi yazısıyla kullanabilir dediler.bende 17 nisan 2015 de çıkan yazıyı gösterdim fakat benden hangi madde hangi kanun sordular bişey diyemedim.bulunduğum ilçe dışındaki trafik şubede aynı leyi söyledi.tam anlamıyla bilen ve maddeyi bana söyleyebilecek olan varsa yazabilirmi.araç arkadaşımın ocakta üzerime alacağım trafiğe çıkmaya korkuyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
17 Nisandaki değilde 1 eylül 2011 yılında çıkan trafik yönetmeliğinde ilgili madde geçiyor diye hatırlıyorum. Maddeyi tam olarak bende bulamadım şimdi. Ama istersen BİMER e sor gelen cevabın çıktısını alıp trafik şubeye götür. Yada direk genel müdürlüğe yaz. Bu durum tartışmaz götürmez bir gerçek araçta tertibat yoksa o aracı sürücü belgesi olan herkes kullanır. Binlerce kişide şuan bu şekilde kullanıyor.

srchacker

Üye
Üye
şuan bimere yazıyorum.tam olarak nereye göndereceğim dilekçeyi.

Tekerlekli Sandalye