%90 ve üzeri rapor ile alinan araba ...

DuruSare

Üye
Üye
Arkadaslar merhaba cumleten hayirli ramazanlar.
Kızımın %90 ve uzeri ÖKGV raporu var. Ve Kızımın raporu uzerinden arac almayi dusunuyoruz önümüzdeki ay. Aldığımız Bu aracı bildigim kadari ile 5 yil satamiyoruz.. peki ya 5 yıl dolduktan sonra aracımızı normal engelli raporu olmayan herhangi bir vatandaşa satabiliyormuyuz ? Yoksa sadece engelli olan birinemi satabiliyoruz ..
YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIZ..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, 5 yıl dolduğunda aracınızı istediğiniz kişiye satabilirsiniz. engelli birine satacaksınız diye bir kural/şart yok.

DuruSare

Üye
Üye
Teşekkürler halil bey. Hayırlı Ramazanlar

alas

Üye
Üye
Merhaba halil bey hayırlı ramazanlar eşim 100/98engelli raporumuzda var fakat arabayı eşimin dayısı almak istiyor alabilirmi ve evde bakim maaşım kesilirmi acil cvp yazarsanız tsk

Hızlı CevapCevapla Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla Bu mesajdan Alıntı

İsen Buga

Üye
Üye
Merhaba halil bey hayırlı ramazanlar eşim 100/98engelli raporumuzda var fakat arabayı eşimin dayısı almak istiyor alabilirmi ve evde bakim maaşım kesilirmi acil cvp yazarsanız tsk

Hızlı CevapCevapla Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla Bu mesajdan Alıntı

söyle düşünün parayı verene değil RUHSATA bakarlar.

RUHSAT kimin adına olacak onu düşündünüz mü?
Tabii ki eşinin dayısının adına olmaz. Ruhsat sizin eşinizin adına olacak. ve arabayı siz kullanmazsanız bile yine kayıt üzerinde sizde gözükecek..
Sonrası siz düşünün. Bakım maaşı kuralları nedir?

Ben etkilemez diyorum ama Bakım aylığını çok iyi bilmediğim için birileri yardımcı olur umarım...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım maaşı için net bir şey yok ancak ben bulaşmayın derim. bakım maaşı alıpta aynı zamanda ÖTV indiriminden faydalananlar arasında maaşı kesilende oldu devam edende. net uygulama olmasada çok riskli.

alas

Üye
Üye
Bakım maaşı için net bir şey yok ancak ben bulaşmayın derim. bakım maaşı alıpta aynı zamanda ÖTV indiriminden faydalananlar arasında maaşı kesilende oldu devam edende. net uygulama olmasada çok riskli.

Teşekkür ederim birde 300 bin liralık araba almak istiyor yani ben anlamadım komsum 180 binlik araba 130 bine aldı ama kesilmedi nekadar hak tanınıyor onuda bilmiyorum

Tekerlekli Sandalye