%91 Oranında özürlüyüm. Araba alırsam kimler kullanabilir?

gazimami

Üye
Üye
selam arkadaşlar benim bir sorum olacak yüzde 91 ortopedik engelli raporum var araç almayı düşünüyorum alacağım araçta eşim ve çocuklarımın haricinde alacağım araçta kardeşleriminde bir hakki varmıdır diyorlarki araç alındığında eşin ve çocukların dahil kardeşlerind hakkı oluyormuş bu duyum bana çok saçma geldi beni aydınlatırsanız sevinirim tşk

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Araç sizin adınıza alınacaksa 3. dereceye kadar yakın akrabalarınız kullanabilir.

gazimami

Üye
Üye
Halil Bey Aracı Kullanmak Değil Alınan Araçta eş ve çocuklar haricinde kardeşler mirasçı olur mu ?

İsen Buga

Üye
Üye
Araba ruhsatı kimin üzerine olacak? Babanızın ise siz vefat ettiğinizde eş çocukların ve kardeşlerin pay alırlar. Ancak ruhsat sizin züerine ise mirasda eş ve çocuklar vefat ederse (veya yoksa) kardeşlerinin hakkı olur. Eş ve çocuklar varsa hayatta ise kardeşlerin pay alamaz. Eşiniz %50 hakkına sahipdir diğer %50 hak ise kaç çocuk varsa o kadar pay edilir. Atıyorum 2 çocuk varsa 1 çocuk %25, 2 çocuk %25, Eş %50... Kardeşlerine pay kalmaz. Diğer hükümleri açıklamayayım liste uzar gider.
Sormak istediğin başka soru var mı? Varsa cevaplayayım..

Tekerlekli Sandalye