%91 Oranlı sağlık kurulu raporuyla ne kadar ve nasıl maaş alabilirim?

salih7

Üye
Üye
merabalar .
yaşım 20 geçenlerde heyete çıktım özürlülük oranı olarak %91 verdigini agır özürlü Hayır sürekli özürlü ise Evet dedi bunları duydum.ailemin maddi durumu çok iyi degil aylık maaş almak istiyorum bu oranla aylık ne kadar alabilirim bilgisi olan paylaşırsa gerçekten mutlu olurum kaç gündür bunu düşünüyorum.
bu arada çalışmıyorum.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Oran yüksek olmasına ragmen ağır özürlü ibaresi işaretlenmemiş bu sebepten evde bakım maaşını bu raporla alamazsınız, ancak elinizdeki raporla malmüdürlüğüne başvurup 2022 maaşı (3 aylık engelli maaşı) alabilirsiniz, eğer aylık evdeki gelirleriniz bazı temel giderlerden (fatura gideri kira gideri mutfak gideri) çıkartıldığında kalan miktar evdeki kişi sayısına bölününce 100 lirayı geçmiyorsa bu maaşı alabilirsiniz.

salih7

Üye
Üye
babam emekli maaşı alıyo birde kardeşim var.bu durumda maaş almayabilirim dogrumu anladım acaba ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bütün gelirleri toplayın evde sonra bunlardan fatura giderini varsa kira giderini mutfak giderlerini çıkartın kalan miktarı evdeki yaşayan kişi sayısına bölün 100 lirayı geçmiyorsa maaşı alabilirsiniz, isterseniz bütün gelir ve giderleri yazın bize hesaplayıp değerlendirelim.

Tekerlekli Sandalye