%92 engelliyim. 17 gün sigortam yatmış. Emeklilik şartlarım nedir?

sorum belki ilginç gelebilir ama yinede sormak istiyorum. ben %92 engelliyim sadece 17 gün sigortam yatmış. bu kadar kısa sigortalılık süresinde emeklilik talebinde bulunabilirmiyim?

1) ilk sigortalık tarihiniz nedir?
2) İlk sigorta olduğunuzda %60 ve üzeri rahatsızlığınız var mıydı?
3) Rahatsızlığınız nedir?

merhaba iskender bey. ilginiz için teşekkür ederim. ben aslında taa 1985 yılında çalışmaya başladım ama o zamanlar sigorta falan umrumuzda değildi. işyerimiz sigortamızı yatırmıyordu açıkcası bu durum bizimde umuruzda değildi. hatta bazı çalıştığımız işyerlerinde sigortanı yatırmayalım farkını sana verelim teklifini bile ben kendim kabul ettim. 2005 yılında edirnede bir işte çalışmıştım o zaman yatırmışlar ama oda sadece 17 gün yatmış. ondanda haberim yoktu. yakın zamanda yattığını öğrendik. ben 2008 yılında kaza geçirdim ve belden aşağım felç oldu. sağlık karnem falan yok. yeşil kartım var. 17 gün sigortanın yatması çok az biliyorum ama belki bir umut doğar diye yazayım dedim. önerilerinizi bekliyorum. bu arada bir önemi varmı bilmiyorum ama evliyim ve biri 24 diğeri 28 yaşında iki oğlum var ellerinizden öper.
onlar çalışıyor.

Geri