%92 raporu olan abim için evde bakım maaşı almak istiyoruz

minikmelek

Üye
Üye
öncelikle merhaba, eminim bu sorumu daha önce defalarca cevapladınız ancak ben yine de sormak istiyorum. abimin oğlu raporlara göre %92 özürlü bakım aylığı almak istiyorlar. evde anne-baba ve iki çocuk yaşıyorlar. abimin maaşı 1.850 başka gelir yok. bu durumda asgari ücret sınırını aşmıyorlar. ancak babamın emekli maaşı gelir olarak kabul edilir mi. birlikte yaşamıyorlar. cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evdeki yaşayan herkesin geliri toplanacak ve evde yaşayan kişi sayısına bölünecek, miktar 510 lirayı geçmiyorsa maaşı alabilirsiniz.

sinandeniz

Üye
Üye
raporunuzda ağır engelli ibaresi evet ise mehmet arkadasın da dediği gibi engellinin yasadığı evde kişi bası 510TL de düşüyor ise evde bakım maası alabilirsiniz hesaplamaya dahil olanlar nufus dairesi hane kaydında aynı hanede görünen herkez hesaplamaya dahil edilir hanede isterse 7 kat yabancı biriside olsa ve aynı adreste görünüyor ise geliride varsa onun geliride hane gelirine katılır ve haneye giren tüm gelirler hanede yaşayan kişi başına bölünür düşmesi gereken rakkam da 510 geçmedimiydi sorun olmaz ama yok 1 TL dahi geçse red olur başvurunuz

sizin abinler 3 kişi yaşıyorlarmış geliride 1850 TL demişsiniz buda demek oluyor ki hanede kişi başı 510 TL yi geçiyor 1530 tl olması lazım abinlerin geliri ki evde bakım maaşınız onaylansın diye

minikmelek

Üye
Üye
raporunuzda ağır engelli ibaresi evet ise mehmet arkadasın da dediği gibi engellinin yasadığı evde kişi bası 510TL de düşüyor ise evde bakım maası alabilirsiniz hesaplamaya dahil olanlar nufus dairesi hane kaydında aynı hanede görünen herkez hesaplamaya dahil edilir hanede isterse 7 kat yabancı biriside olsa ve aynı adreste görünüyor ise geliride varsa onun geliride hane gelirine katılır ve haneye giren tüm gelirler hanede yaşayan kişi başına bölünür düşmesi gereken rakkam da 510 geçmedimiydi sorun olmaz ama yok 1 TL dahi geçse red olur başvurunuz

sizin abinler 3 kişi yaşıyorlarmış geliride 1850 TL demişsiniz buda demek oluyor ki hanede kişi başı 510 TL yi geçiyor 1530 tl olması lazım abinlerin geliri ki evde bakım maaşınız onaylansın diye

yanlış anlaşıldı sanırım evde 2 çocuk ve anne-baba yani 4 kişi yaşıyorlar. engelli raporu olan abimin küçük oğlu. ayrıca cevabınız için teşekkürler.
bazı araştırmalar yaptığımda gelire dahil edilecek kişilerin yakınlık derecesine göre hesaplandığını algılamıştım. emin olmak için soruyorum.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anne baba ve çocuklar gelire dahil ediliyor,

Tekerlekli Sandalye