%93 Engelliye "ağır özürlü" hayır denildi?

mesutaslan

Üye
Üye
Herkese allah yar ve yardimcisi olmasi dilegiyle.degerli arkadaslarim benim 2 yasinda bir kiz cocugum nöroloji hastasi olup gozleri beyin dışı hareket edip.fizik durumu ise başını tutamayip ne el nede kol daha dogrusu vucudu beyninden islevsiz bir durumdadir.kizimi heyete koyup gereken durumu degerlendirmek adina bilgi ve hak kazanimlarini oğrenmek istedim.heyet % 93 verip ağır ozrune hayir demesiyle aklen ve vicdanen beni cok uzdu .kizimizin durumu gozler onunde ama agir ozrune hayir demeleri doktorlar tarafindanda sakinlikla karsilandi ve kizim epilepsi 40 sara hastasi olup bu kadar rahatsizliklari olmasina ragmen boyle bi sonucla karsilasmam beni ve ailemi cok buyuk uzuntuler icinde birakti sizce geregi ne olabilir .dusunce ve yardimlariniz konusunda beni bilgilendirmeniz beeni ve ailemi cok mutlu edecek.

HTC Desire 820G dual sim cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17638]mesutaslan[/MENTION] bahsettiğiniz hastalıkta olan birine "ağır özürlü hayır" denmesi hem tıbben hhem mantıken hemde vicdanen kabul edilebilir bir şey değil. Derhal size verilen raporu alarak il sağlık müdürlüğüne giderek itirazda bulunun. İtiraz sonucu sizi başka hastaneye sevk edecekler. %93 oranındaki raporla sevk edildiğiniz hastanenin verdiği rapor oranı arasında farklılık olursa bu sefer sizi hakem hastanesine sevk edecekler. Biliyorum bu işlemler hem sizin hem çocuğunuz için çok zor bir durum ama malasef yapacak başka bir şeyde yok.

Tekerlekli Sandalye