%94 engelli babam adına araç almak istiyorum

cihat.serin

Üye
Üye
merhabalar bugun itibariylr babama yuzde 94 agir engelli raporu aldim... raporun icerigi
1)otv indiriminden yararlanabilir..
2) sosyal yardim alabilir
3engelli karti alabilir
direkt rapirla bqyiye sordum qrac alma konusunda sikinti yok fakat alacagim araci herhangi bir vasi tayin etmeden 3. derece akrabalara kadar kullanabilir siye biliyorum dogrumudur...
diger sorum ise ; arqc aldiktqn sonra mtv den yararlanmak icin vergi dairesinemi basvuru yapiyorum..
bir diget sorum ise sosyal yardim konusunda nasil bir yol izlemeliyim sinirlari nedir yardim almak ici. maddi gelirim ben yada kardeslerimin evimizin alacagim arqcin mafdi gelirime katkisi varmidir.. olurya sosyal yardimi almaya hak kazandim daha sonra ben yada kardeslerim adina kurdugum yahut calisilan herhangi bit maas getrisi oldugunda o surece kadar aldigim tutarlarin geri odemesi talep.edilirmi..
genis ve kapsamli bir soru oldu bilgilendirmeleriniz icin simdiden tesekkur ederim.. saygilarimla

GT-I9300 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Akif Aktaş

Üye
Üye
Öncelikle babanızın engelin nedir ikincisi araç alınırken galeri bütün işlemleri yapar zaten üçüncüsü yardımlar için sosyal yardımlaşmaya gidin yardımcı olacaklardır ama babanıza bakmamızla yükümlü iseniz gelir düzeyiniz hissi yardımlar üçüncü°'de verilecektir

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu oranda raporla sıfır araçlar için evet ötv den indirimli araç alabilirsiniz aracı aldıktan sonra vergi dairesine bildirmeniz yeterli olacaktır bu süreçten sonra her yıl ödenen mtv den muaf edileceksiniz ve aracı 5 yıl satmayacaksınız, ancak 2. el bir araç alırsanız 5 yıl satamama sıkıntısı yok sadece mtv den indirim alabilirsiniz, sosyal yardım için gerekli açıklamaları aşağıdaki adresten size yaptım detaylarını ordan görebilirsiniz..

http://engelliler.gen.tr/f7/aldigim-aractan-dolayi-sosyal-yardim-alabilirmiyim-30773/#post143185

Emirrr

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla %90 altı engelliler ancak ortepedik olursa ÖTV den faydalanabiliyor bilen arkadaşlar daha net cevap verirse iyi olur.

SM-G900FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye